Cały kraj ogarnęła właśnie gorączka wyprzedaży. Niemal każdy sklep i każda marka proponują produkty w obniżonej cenie, co zachęca klientów do zakupu. Jednak nie każda wyprzedaż stanowi faktyczną okazję. Jak wiadomo, torebek i butów prawdziwa kobieta nigdy nie ma w szafie za dużo, dlatego szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wyprzedaże w sklepach obuwniczych. Sprawdź, na co zwracać uwagę w czasie wyprzedaży i jak dać się ponieść zakupowemu szaleństwu, ale w taki sposób, żeby po czasie nie żałować.

Wyprzedaż obuwia – na co zwracać uwagę na wyprzedaży?

Wybierając się na zakupy butów podczas wyprzedaży, należy przede wszystkim pamiętać, że obuwie zakupione po przecenie nie powinno różnić się niczym od produktów dostępnych w regularnej cenie właśnie poza kosztem. W czasie promocji obuwie może być przecenione o 20%, 50%, a nawet o 75 %, co sprawia, że klienci mogą zakupić dobry gatunkowo towar po bardzo preferencyjnych cenach. Jednak, aby faktycznie buty zakupione podczas promocji były dobrej jakości, solidne i mogące służyć kilka sezonów, należy zwrócić uwagę na parę szczegółów.

Wyprzedaż butów zimowych

Duża część klientów podczas wyprzedaży obuwia szczególnie chętnie patrzy na przeceny butów skórzanych. Jest to produkt cieszący się popularnością ze względu na jakość wykonania, wygodę, wygląd i elegancję. Dlatego podczas promocji to właśnie buty skórzane najszybciej znikają ze sklepowych półek. Najlepsze jakościowo są buty ze skóry naturalnej – to one będą najbardziej trwałe i komfortowe. W czasie wyprzedaży warto zwrócić uwagę na obniżkę cen butów skórzanych. Kupując je w okresie zimowym, możemy cieszyć się nimi jeszcze w tym sezonie, a następnie w kolejnych. Buty te zdecydowanie powinny służyć nam więcej niż jeden sezon. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji obuwia, do czego przydadzą się akcesoria obuwnicze dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Ekoskóra – alternatywa dla skóry naturalnej

Obuwie ze skóry naturalnej ma wiele zalet, jednak nie dla wszystkich klientów cena tego obuwia jest przystępna. Dlatego w czasie wyprzedaży warto rozejrzeć się także za obuwiem z tzw. ekoskóry – odpowiednika skóry naturalnej wykonanego ze sztucznych materiałów.

Wyprzedaż obuwia – kwestia dostępnych rozmiarów

Podczas zakupów obuwia w czasie wyprzedaży część osób musi „obejść się smakiem”, ponieważ upatrzone buty nie zawsze są dostępne w potrzebnym rozmiarze. Szczególnie należy zwracać uwagę na popularne rozmiary obuwia – te pary znikają najszybciej, a czasem nawet zanim zaczną się wyprzedaże. Ograniczona liczba par i rozmiarów w czasie wyprzedaży może sprawić, że upatrzone wcześniej buty nie będą dostępne w potrzebnym rozmiarze. Dlatego osoby, które mają popularny rozmiar stopy, powinny pomyśleć o udaniu się na promocyjne zakupy już w pierwszych dniach wyprzedaży.

Zimowa wyprzedaż obuwia – jakie buty kupić?

Na zimowej przecenie obuwia warto rozglądać się za takimi butami jak:

 • buty skórzane,
 • kozaki,
 • botki,
 • buty EMU,
 • buty trekkingowe,
 • muszkieterki,
 • sneakersy,
 • trapery,
 • workery,
 • śniegowce,
 • sztyblety.

Wyprzedaż sezonowa a promocja z powodu wad

Podczas sezonowych wyprzedaży obuwia produkty powinny być takie same jak podczas regularnej sprzedaży – to co je różni to zdecydowanie zmniejszona cena. Dlatego warto wiedzieć, że wyprzedaż różni się od promocji spowodowanej obniżką cen w wyniku wady produktu. Zdarza się tak, że buty zostają uszkodzone w związku z czym sklep, aby nie stracić całkowicie tego towaru, decyduje się na zmniejszenie ceny. W takim wypadku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy obniżka ceny jest adekwatna do wady. Jednak niekiedy dochodzi do sytuacji, w której buty wystawione na wyprzedaży posiadają defekt. Może być to wynikiem wielokrotnego przymierzania danej pary przez kolejnych klientów. W takim wypadku należy zgłosić problem pracownikom sklepu i negocjować ewentualną obniżkę ceny.

Atrakcyjne ceny butów, szeroki asortyment i dogodne warunki dostawy oraz ewentualnego zwrotu znaleźć można na stronie www.butsklep.pl.

artykuł powstał we współpracy z www.butsklep.pl