pielęgnacja ust

Usta, ale też włosy i skóra twarzy wymagają szczególnej pielęgnacji zimą. To one są narażone na działanie największych mrozów, zanieczyszczeń jakie znajdują się w powietrzu. Podpowiadamy jak zadbać o usta, aby były jędrne i gładkie nawet zimą.

Usta są nieustannie narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Jednak to zimą stają się one wysuszone i często pękają powodując boleści i nieestetyczny wygląd. Dlatego tak ważna jest ich codzienna pielęgnacja, nawet jeśli na dworze nie ma silnego wiatru czy dużego mrozu.

Nawilżanie to podstawa 

W okresie jesienno-zimowym jeśli nie chcemy doprowadzić do przesuszenia ust powinniśmy pamiętać o nawilżaniu. Kosmetolodzy do codziennej pielęgnacji polecają używać sztyfty na bazie miodu lub witaminy A. Pomadkę z takim składem można używać praktycznie bez ograniczeń, a tylko z korzyścią dla naszych ust. Im większą warstwę pomadki użyjemy tym większa szansa na to, że uchronimy je przed niekorzystnym działaniem mrozu.

Innym sposobem na piękne usta jest wykonanie maseczki na przykład z banana. Maseczkę możesz wykonać sama w domu. Wystarczą takie składniki jak:

  • banan
  • łyżka oliwy

Banana rozetrzyj widelcem i wymieszaj z oliwą. Maseczkę nałóż na usta i pozostaw ją do wchłonięcia.Wystarczy już 20 minut, aby uzyskać zaskakujący efekt nawilżenia i odżywienia.

Przed położeniem się spać warto nałożyć na usta wazelinę. Aby nie zabrudzić poduszki rozłóż na niej ręcznik. Tłusta wazelina, która nie wchłonie się w usta zostanie na ręczniku, a nie na poduszce.

Przed wyjściem do pracy lub na spacer w zimowy dzień koniecznie zabezpiecz usta pomadką ochronną. Dobrze, aby w składzie pomadki było masło Shea, wosk pszczeli, oleje roślinne i filtry UV.

Poznaj domowe sposoby na ból gardła.