Olej lniany stosowany był już w starożytności. O pozytywnych właściwościach nasion lnu mówił Hipokrates. Natomiast Mahatma Gandhi był zdania, że kiedy spożywamy nasiona lnu regularnie, to cieszymy się dobrym zdrowiem.

Obecnie olej lniany stosowany jest w suplementach diety. Warto zatem wybierać, te które mają go w składzie. Powszechnie uważa się, że olej ten obniża cholesterol, ale ma również wiele innych pozytywnych właściwości. Wyciskany z nasion lnu zawiera 45 % tłuszczu, a w ich składzie są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega- 6 i Omega-3.

W 1952 roku niemiecka biochemik Johanna Budwig stworzyła „dietę budwigową”, która wspomaga leczenie nowotworów, a także chorób serca i cukrzycy, w której istotnym elementem jest olej lniany wysokolinolenowy i zawarty w nim kwas tłuszczowy omega-3.

Do najważniejszych zalet stosowania oleju lnianego należą:

– obniżenie poziomu cholesterolu

– wspomaganie trawienia

– wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej

-wzmacnia paznokcie i włosy

– przeciwdziała miażdzycy i chorobom serca

– chroni przed nadciśnieniem

– reguluje równowagę hormonalną

Od dłuższego czasu stosujemy ALPHOL SELECT, który ma ważne składniki funkcjonowania kobiecego organizmu.

Do najważniejszych składników należą: selen, witamina C, witamina E, czy cynk. Każdy z nich uzupełnia dietę w składniki odżywcze ważne dla kobiet. Ważnym składnikiem Alpholu jest również olej lniany, zapewnia on w codziennej diecie dużą porcję Kwasów Tłuszczowych Omega-3 pochodzenia roślinnego (a nie z ryb co zapewnia lepszą tolerancję oraz brak ‘rybiego zapachu i smaku’).

Opakowanie ALPHOL SELECT zawiera 60 kapsułek, przy dziennym dawkowaniu 1-2 kapsułek jest to miesięczna porcja. Spójrzcie na tabelę poniżej, która wiele podpowie na temat składu.

Przeczytaj również tutaj o działaniu ALPHOL SELECT

Olej lniany jest składnikiem ALPHOL SELECT

Olej lniany jest składnikiem ALPHOL SELECT

 

artykuł powstał we współpracy z marką APLHOL SELECT