Zima to czas, w którym intensywnie dbamy o siebie. To również okres ferii zimowych. Warto ten czas poświęcić na fajne zabiegi, które przynoszą efekt! Kontynuujemy cykl artykułów z kliniką Medestetis (www.medestetis.pl) . Dzisiaj temat, który nie jest nam obcy, czyli… jędrność skóry- nie tylko na twarzy. Ultraskin II Absolute z zastosowaniem technologii HIFU to innowacyjny zabieg, nad którym warto pochylić się!

Należymy do osób niecierpliwych… czyli chcemy efekt teraz i już! Według opinii znajomych Ultraskin II Absolute spełni nasze oczekiwania! Czym jest Hifu? To technologia skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Polega na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze. Zabieg jest nieinwazyjny. Oznacza to, że nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń tkanek przyległych, dlatego też bezpośrednio po zabiegu możemy normalnie funkcjonować.

Nie ukrywamy, że zależy nam na szybkich efektach i normalnym funkcjonowaniu po zabiegu! O to komu zabieg jest dedykowany, zapytaliśmy naszego specjalistę – dr n.med. Joannę Kuschill-Dziurdę – założycielkę klinik Medestetis.

Zdaniem Pani Doktor Joanny Kuschill- Dziurda zabieg Ultraskin Absolute II dedykowany jest osobom, które:

 • chcą przywrócić jędrność i napięcie skóry,
 • chcą pozbyć się zmarszczek i worków w okolicy oczu,
 • cierpią z powodu podwójnego podbródka,
 • chcą odmłodzić i ujędrnić dekolt,
 • pragną zmniejszyć wiotkość skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, łydek oraz kolan
 • chcą przywrócić jędrność i napięcie skóry po dużej utracie masy ciała lub po ciąży
 • chcą pozbyć się miejscowych otłuszczeń,
 • poszukują skutecznego i nieinwazyjnego zabiegu oczekując naturalnego i długotrwałego efektu

Efekty zabiegu?

 • redukcja zmarszczek wokół oczu oraz na szyi i czole,
 • redukcja worków pod oczami
 • poprawa górnych powiek,
 • konturowanie twarzy,
 • redukcja podwójnego podbródka,
 • uwydatnienie linii żuchwy,
 • podniesienie policzków,
 • uniesienie brwi,
 • napięcie i ujędrnienie dekoltu, ramion, okolicy pach oraz brzucha,
 • konturowanie i ujędrnienie ud i pośladków,
 • lifting wiotkiej skóry po utracie masy ciała i ciąży,
 • redukcja miejscowych złogów tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, talii oraz ud.
Zabieg Ultraskin II ABSOLUTE HIFU

Zabieg Ultraskin II ABSOLUTE HIFU

Jak w przypadku każdego zabiegu, pojawiają się pytania!

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa około 10- 60 minut. Zależy jaka partia jest poddawana zabiegowi.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwamy ciepło lub delikatne pieczenie w trakcie zabiegu. Nie wymagane jest znieczulenie.

Kiedy rezultat?

Pierwsze efekty widać od razu, kolejne są po miesiącu. Efekt ostateczny osiągany jest po 3 miesiącach i utrzymuje się nawet do 5 lat!

Rezultatem zabiegu jest natychmiastowe napięcie skóry oraz pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek. Końcowym efektem zabiegu jest widoczne zmniejszenie wiotkości skóry i długotrwały efekt liftingu.

Jak dbać o skórę po zabiegu HIFU?

Skórę należy smarować kremem nawilżającym oraz stosować filtry przeciwsłoneczne!

Mamy wsparcie dr n. med Joanny Kuschill- Dziurdy, specjalisty z wieloletnim stażem, która jest założycielką klinik Medestetis w Krakowie i Warszawie.

Dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda jest specjalistą alergologiem i lekarzem medycyny estetycznej z wieloletnim stażem, członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, World Society of Interdisciplinary Aesthetic & Interdisciplinary Medicine (WOSIAM) oraz European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology (ESCAD). Od kilkunastu lat z sukcesem prowadzi dwie kliniki Medestetis, w Krakowie i Warszawie, oferujące usługi o najwyższym standardzie, bogaty pakiet zabiegów, również tych wykorzystujących najnowsze osiągnięcia technologiczne, a także – co chyba najważniejsze – holistyczne podejście do każdego pacjenta. Jej działalność została wielokrotnie doceniona – w 2013 roku dr Kuschill-Dziurda otrzymała tytuł Lekarza Roku w kategorii specjalista, natomiast w latach 2015 i 2016 roku jej kliniki Medestetis zostały wyróżnione tytułem najlepszych klinik medycyny estetycznej w Polsce w prestiżowym plebiscycie Gala Beauty Stars.

W swojej codziennej pracy dr Kuschill-Dziurda największy nacisk kładzie na troskę o komfort i bezpieczeństwo pacjentów. W gabinetach z logo Medestetis stosuje więc metody, które cechuje nie tylko efektywność, lecz przede wszystkim wysoki profil bezpieczeństwa.

Jako ceniona specjalistka, dr Kuschill-Dziurda jest częstym gościem programów telewizyjnych, między innymi „Pytanie na Śniadanie” i „Dzień Dobry TVN”. Jej wypowiedzi, porady oraz opinie możemy również często przeczytać na łamach prasy. Od ponad dziewięciu lat współpracuje także przy projekcie edukacyjnym skierowanym głównie do kobiet „Porozmawiajmy o zdrowiu”. Jego celem jest budowanie świadomości i propagowanie profilaktyki zdrowotnej poprzez spotkania z ekspertami z wielu dziedzin.

Pani doktor kształciła się na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom lekarza. Następnie, pod okiem znanych profesorów alergologii, rozpoczęła specjalizację w Szptalu Uniwersyteckim w Krakowie zakończoną uzyskaniem tytułu specjalisty chorób wewnętrznych. W latach 2011-2015 pracowała w Poradni Alergologicznej Szpitala Klinicznego w Warszawie, a w 2015 roku po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskała tytuł alergologa. W 2013 roku obroniła doktorat pt. „Fenotypy kliniczne astmy z nadwrażliwością na aspirynę” w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Medycyną estetyczną zainteresowała się jeszcze w czasie studiów (równolegle uczyła się w studium kosmetycznym).

Przez cały czas nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych kongresach, kursach i szkoleniach z dziedziny medycyny estetycznej i anti-aging w kraju i za granicą. Doskonali umiejętności pod okiem specjalistów światowej klasy. Wzięła udział m.in. w szkoleniu prowadzonym przez dr Elisabeth Dancey w Klinice w Londynie (2007 r) oraz szkoleniu u dr Sandrine Sebban w Paryżu (2013 r). Jest znakomitą specjalistką, z dużą wprawą wykonującą nowoczesne zabiegi upiększające zarówno twarz jak i ciało. Do doktor Kuschill-Dziurdy warto zgłosić się, jeśli chcemy skorzystać między innymi z takich zabiegów, jak odbudowa objętości twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego, polimlekowego, żelu agarozowego lub hydroksyapatytu wapnia.

Wykonuje iniekcje toksyny botulinowej wykorzystywane w leczeniu zmarszczek mimicznych, nadpotliwości, migreny, bruksizmu, zabiegi z użyciem wypełniaczy (nici hialuronowe, miękki lifting, likwidacja zmarszczek, bruzd, wypełnianie ust i policzków kwasem hialuronowym, korekty nosa, brody, skroni), mezoterapię, lipolizę, skleroterapię, peelingi medyczne, nici liftingujące typu Silhoette Soft i PDO, przeszczepy tłuszczu, zabiegi osoczem bogatopłytkowym, terapie laserowe, ultradźwiękami HIFU, radiofrekwencję mikroigłową i wiele innych.

Prywatnie – fit-mama trójki dzieci. W wolnym czasie biega, pływa, a nawet zdobywa medale na igrzyskach lekarskich! Jest zwolenniczką aktywnego trybu życia, dba o zdrowe odżywianie siebie i całej rodziny. Jej codzienne życie możemy podglądać na Instagramie, gdzie prowadzi profil @drjoannakuschilldziurda. Dzieli się na nim wydarzeniami z życia, prezentuje inspirujące nowości z dziedziny medycyny estetycznej oraz spektakularne afekty zabiegów wykonywanych w klinikach Medestetis. Dzieli się również sprawdzonymi sposobami na zachowanie zdrowia i pięknego wyglądu na długie lata.

artykuł powstał we współpracy z Instytutem Medestetis