Karl Lagerfeld nie żyje. Jeden z największych geniuszy mody miał 85 lat.

Wiadomo, że wczoraj wieczorem Lagerfeld został przetransportowany do amerykańskiego szpitala w najbogatszej podparyskiej miejscowości Neuilly-sur-Seine. To tam zmarł. Od wielu miesięcy miał problemy ze zdrowiem.

Miesiąc temu po raz pierwszy od wielu lat nie pojawił się na pokazie swojej najnowszej kolekcji zaprojektowanej dla Chanel. Przedstawiciele tego domu mody zapewniali wtedy, że Lagerfeld jest po prostu bardzo zmęczony i musi odpocząć.

Karl Otto Lagerfeld to niemiecki projektant mody, artysta i fotograf, który mieszkał w Paryżu. Pracował nad wieloma projektami modowymi i artystycznymi związanymi z modą.

Był dyrektorem artystycznym domu mody Chanel. Kreował markę modową oznaczoną swoim imieniem i nazwiskiem oraz kierował włoskim domem mody Fendi. W 2004 zaprojektował kolekcję dla H&M, rozpoczynając tym samym serię „wielkich projektantów” dla tej sieci.

W 1953 razem z matką wyemigrował do Paryża. W 1955 wygrał czołowy konkurs mody. Wygrana zapewniła mu pracę w domu mody Balmain. Od 1958 pracował w domu mody Jean Patou. Po roku projektował już dla domów mody Krizia, Charles Jourdan i Valentino. W 1964, rozczarowany światowym haute couture, wyjechał do Włoch, by studiować sztukę. W 1967 powrócił do świata mody i wybrał Fendi jako konsultanta projektów. W 1972 wraz z domem mody Chloé stworzył biało-czarną kolekcję Deco, która otworzyła mu drzwi do międzynarodowej kariery.

Od 1983 do śmierci kierował domem mody Chanel.

W 2007 jego marka zmieniła nazwę z „Lagerfeld Gallery” na „Karl Lagerfeld”. Firmował swym nazwiskiem kosmetyki, m.in. męską wodę toaletową „Lagerfeld-Photo” i „Karl Lagerfeld” oraz limitowaną edycję „Paradise Bay”, a także kosmetyki dla pań.

fot. Instagram

źródło. Wikipedia, RMF24