“Modna Polka”, to druga książka młodej dziennikarki, czy tak jak jej pierwsza publikacja okaże się bestsellerem i must have każdej kobiety? 

W książce “Modna Polka” Natalia Hołownia przeprowadza szczere i zachwycające rozmowy z 16 polskimi ikonami stylu. Jedna bardziej znana od drugiej, każda wyjątkowa. Zuzanna Bijoch, Magdalena Boczarska, Marta Dyks, Joanna Horodyńska, Jessica Mercedes Kirschner, Małgorzata Kożuchowska, Aneta Kręglicka, Julia „Maffashion” Kuczyńska, Magda Mołek, Helena Norowicz, Maja Ostaszewska, Lidia Popiel, Katarzyna Sokołowska, Danuta Stenka, Małgorzata Szumowska oraz Marieta Żukowska.

16 kobiet. Wyjątkowych. Inspirujących. Stylowych. To miały być rozmowy tylko o modzie, a są też trochę o życiu. Bo nie da się przecież mówić o wizerunku, nie zahaczając o temat samoakceptacji, kobiecości, dojrzałości czy nawet feminizmu. W końcu styl to głównie osobowość. “Dlatego do rozmowy o nim zaprosiłam Polki, które są nie tylko piękne i dobrze ubrane, ale przede wszystkim – niezwykłe. Każda w swojej dziedzinie. Co sprawiło, że dziś są ikonami? Spotkanie z nimi w tej książce powinno przynieść odpowiedź” wspomina Natalia. Autorką oryginalnych sesji jest Helena Ludkiewicz, chyba lepszego duetu nie można sobie wyobrazić.

Poznajcie najciekawsze fragmenty!

Jessica Mercedes w książce “Modna Polka”: “inspiracje czerpię z internetu”

“Wyjazdy znacząco wpływają na mój styl, a także na to, jak urządzam wnętrza. Mam bardzo dużo biżuterii z podróży. Często są to regionalne rękodzieła. Ten naszyjnik z muszelek, który widzisz na mojej szyi, kupiłam w Grecji na jednym z wielu stoisk. A tu nagle na właśnie takie naszyjniki zaczął się istny boom. To może zabrzmi nieskromnie, ale zawsze jakoś tak dziwnie wyprzedzam ten boom (śmiech). Chyba po prostu mam modową intuicję”.

Magda Mołek w książce “Modna Polka”: “najlepszym kosmetykiem jest szczęście”

“Nie przepadam za strojeniem się, unikam mocnego makijażu, rzadko noszę szpilki. Ale zawsze staram się wyglądać w miarę elegancko. Nawet gdy idę po bułki do sklepu. Nie chodzi o to, że wychodząc z domu, jestem „zrobiona”. Raczej o to, by kurtka pasowała do spodni, a spodnie do butów, by nie było byle jak. Można wyglądać szykownie, nie rezygnując z wygody. A dla mnie, mamy dwóch chłopców, wygoda to dziś przecież podstawa”.

Joanna Horodyńska w książce “Modna Polka”: “samoakceptacja przychodzi z wiekiem”

Nie umiałabym się obrazić za to, że komuś nie podoba się moja sukienka – stwierdza Joanna. – Tym bardziej że mam naprawdę wiele wpadek na koncie. Przez wiele lat źle się malowałam, miałam tak zwaną pandę pod oczami. Dziś noszę zupełnie inny make-up, ale wtedy nawet nie miał mi kto doradzić. Gwen Stefani powiedziała kiedyś, że stworzyła swój styl sama, ucząc się na własnych błędach. A na pytanie, czy nie wstydzi się dziś tego, jak wyglądała na początku kariery, odpowiedziała, że nie, bo stylu zwyczajnie nie miał kto jej nauczyć. Myślę, że coś w tym jest“.

Maffashion w książce “Modna Polka”: “nie traktuję mody śmiertelnie poważnie”

“Wiesz, jestem trochę zmęczona dzisiejszą modą – wyznaje. Odważnie, jak na najsłynniejszą polską blogerkę. – Mam wrażenie, że wszystkiego jest za dużo, a popyt na „ostatni krzyk mody” trwa już nawet krócej niż jeden sezon. Żeby być trendy, musisz wymieniać swoją garderobę niemal cały czas. To jakiś obłęd! Czasem trudno za tym wszystkim nadążyć.” 

Helena Norowicz w książce “Modna Polka”: “nie muszę już udawać, że jestem młodsza”

“Jeśli ktoś pragnie być wiecznie piękny przy pomocy wspomagaczy – bardzo proszę. Ja, gdy jestem w domu i nie mam nic do roboty, przygotowuję sobie kompresy z herbaty, żeby mieć nieco mniejsze ‘kurze łapki’. Albo nakładam maseczkę z jogurtu i żółtka. To daje jakieś efekty, tak myślę. Wiadomo, że żadna kobieta nie lubi patrzeć w lustro, gdy jej twarz jest stara i zniszczona.

 

Natalia Hołownia – studiowała iberystykę w Warszawie oraz literaturę i języki obce we Francji. Dziennikarka i redaktor prowadząca serwisu Gala.pl, gdzie prowadzi autorski talk-show z gwiazdami „Gala Studio”. Jej pasja to literatura, film, moda i podróże. W 2017 roku Natalia debiutowała poradnikiem „Jak być paryżanką w Polsce”. Książka okazała się bestsellerem. W zeszłym roku ukazało się drugie, rozszerzone wydanie, a w nim m.in. wywiady z blogerką „Jestem Kasia” i francuską influencerką Jeanne Damas. Nad „Modną Polką” autorka pracowała od czerwca 2018 roku. Książka ukaże się 24 kwietnia nakładem wydawnictwa Burda Książki.

*obrazek wyróżniający pochodzi z Instagrama @nataliaholownia