Olejek Rycynowy, poznaj jego właściwości i zastosowanie.

Olejek rycynowy to naturalne źródło zdrowia i młodości. Odżywia skórę, wzmacnia włosy i paznokcie, wydłuża rzęsy i zagęszcza brwi. Od lat jest niezastąpionym kosmetykiem i lekiem m.in. na choroby skóry i oparzenia. Poznaj jego wszystkie właściwości i wypróbuj go na sobie. Gwarantujemy, że będziesz nim zachwycona.

Olejek rycynowy to jeden z naturalnych produktów do pielęgnacji, których używały nasze babcie. Ma prawie niewyczuwalny zapach i gęstą konsystencję. Jest wytłaczany z nasion rącznika pospolitego rosnącego w Afryce i Indiach. Mimo wielu dostępnych na rynku kosmetyków, olejek ten nadal nie traci na popularności. To zasługa jego właściwości, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Doskonale sprawdza się bowiem w pielęgnacji skóry, włosów, a ponadto działa przeciwzapalnie. Poznaj pełną listę korzyści, jakie płyną ze stosowania olejku rycynowego.

Olejek rycynowy – zastosowanie

Olejek rycynowy od lat uważany jest za uniwersalny lek na wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry, jak np. trądzik, rozstępy czy nawet oparzenia słoneczne. Poza tym skutecznie walczy z infekcjami grzybicznymi i zakażeniami skóry. Chcesz przekonać się jak działa? Wystarczy zamoczyć wacik w olejku i przykładać go w wybrane miejsce. Następnie należy zostawić go na godzinę, a później zdjąć wacik i spłukać pozostałości. Czynność tę powtarzaj 1-2 razy dziennie, a z czasem powinnaś zobaczyć stopniową poprawę.

Okazuje się, że olejek rycynowy jest nie tylko substancją zwalczającą choroby skóry, ale i działa odmładzająco. Jest wiele powodów, dla których warto stosować olejek rycynowy na twarz. Dermatolodzy nie mają wątpliwości, że olejek rycynowy stymuluje produkcję kolagenu i opóźnia powstawanie zmarszczek. Jeżeli chcesz sprawdzić jego skuteczność, nakładaj go na skórę codziennie po umyciu twarzy. Wystarczy dosłownie odrobina tego naturalnego produktu, by dogłębnie odżywić skórę, nawilżyć i dodać jej witalności.

Chcesz usunąć blizny?

W tym przypadku też polecamy zastosować olejek rycynowy, który dzięki zawartych w nim kwasach tłuszczowych, powoli odbudowuje uszkodzony naskórek. Pamiętaj jednak, że musi upłynąć sporo czasu, aby blizna zniknęła. Ale to nie wszystko. Olejek rycynowy używany jest też do dezynfekcji ran dzięki właściwościom antybakteryjnym.

Olejek rycynowy przynosi mnóstwo korzyści zdrowotnych. Za sprawą właściwości przeciwzapalnych skutecznie walczy z bólem stawów i mięśni. Namocz kawałek materiału w olejku, odciśnij jego nadmiar, połóż w bolesnym miejscu, owiń folią i pozostaw na godzinę. Rób tak 2-3 razy tygodniowo. Ta substancja doskonale radzi sobie z zaparciami. Zamiast kupować w aptece środki przeczyszczające, przyjmij łyżeczkę olejku rycynowego przez 2-3 dni.

Olejek rycynowy na włosy, brwi i rzęsy

Stosuj olejek rycynowy na włosy, a niebawiem zauważysz ogromną poprawę. Regularne wmasowywanie go w skórę głowy może zaowocować pobudzenie krążenia krwi, co wiąże się z szybszym wzrostem kosmyków. Olejek rycynowy zawiera kwasy omega-6, których niedobór może objawiać się zmniejszeniem odporności, stanami zapalnymi skóry i schorzeniami układu krążenia. Substancja ta stymuluje też porost brwi. Nakładaj odrobinę przynajmniej 2 razy dziennie, a po miesiącu zobaczysz pierwsze efekty. Polecamy stworzyć odżywkę na bazie olejku rycynowego, witaminy E i olejku kokosowego, a rezultat może być jeszcze lepszy. Nakładaj olejek rycynowy na brwi i rzęsy.

Twoje paznokcie się łamią i rozdwajają? Lakier i zmywacz jeszcze bardziej przyczyniają się do występowania tego problemu, ale na szczęście ten produkt z łatwością sobie z nim poradzi. Nakładaj olejek pędzelkiem po każdym usunięciu lakieru. Ważne też, by dać paznokciom „odpocząć”, dlatego staraj się co jakiś czas robić przerwę i pozostawić je na kilka dni, by mogły się zregenerować.

Jeżeli olejek rycynowy nie działa, możesz wypróbować inny naturalny specyfik – olejek arganowy na włosy. Jego właściwości są podobne, ale cena wyższa niż w przypadku olejku rycynowego.

Olejek rycynowy – cena, gdzie kupić?

Nie dość, że jest niezwykle skuteczny, to jeszcze niewiele kosztuje. Za 100 ml produktu zapłacimy około 5,99 zł. Warto dodać, że jest łatwo dostępny. Kupimy go praktycznie w każdej aptece lub przez internet.