My, kobiety wstydzimy się o tym głośno mówić, ale jędrna i elastyczna skóra w miejscach intymnych jest dla nas równie ważna, jak na twarzy. Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny estetycznej, której celem jest poprawa zewnętrznego wyglądu miejsc intymnych, leczenie nietrzymania moczu i poprawienie jakości życia seksualnego kobiet, dzięki rewitalizacji pochwy.

MonaLisa Touch – laser przyjazny kobiecie

Laseroterapia to przyszłość ginekologii estetycznej, dlatego coraz więcej gabinetów ma ją w swojej ofercie. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, laser nie uszkadza delikatnych tkanek pochwy i nie powoduje krwawienia, co znacząco przyspiesza rekonwalescencję i zmniejsza  dolegliwości bólowe.

Za pomocą lasera MonaLisa Touch wykonywane są różne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, m.in.:

  • labioplastyka (korekcja warg sromowych),
  • leczenie nietrzymania moczu,
  • rewitalizacja pochwy (obkurczenie i poprawa nawilżenia).

Aby poddać się któremukolwiek z nich, musimy najpierw skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Na wizytę przygotuj wyniki cytologii, nie starsze niż 6 miesięcy. Jeśli nie posiadasz aktualnych badań, cytologia może zostać pobrana na miejscu. Podczas konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Laserowa labioplastyka – korekcja warg sromowych

Laser MonaLisa Touch z powodzeniem modeluje zewnętrzne części kobiecej strefy intymnej. Używa się go do plastyki warg sromowych, które wraz z wiekiem mogą stać się zbyt duże lub niesymetryczne, przez co utrudniają uprawianie sportu czy współżycie. Labioplastyka warg sromowych wykonywana laserem jest nie tylko mniej inwazyjna od metod chirurgicznych, lecz także przynosi dużo lepsze rezultaty. Laser minimalizuje ryzyko wystąpienia nieestetycznych blizn, obrzmienia oraz uczucia dyskomfortu.

Pacjentki Centrum DER-MED w Katowicach, które wybrały zabieg laserem MonaLisa Touch, zauważyły wyraźną poprawę w zakresie:

  • komfortu podczas uprawiania aktywności fizycznej,
  • zwiększenia doznań podczas seksu,
  • lepszego samopoczucia fizycznego i psychicznego,
  • odzyskania pewności siebie.

Wszystko pod kontrolą – laserowe leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu wbrew pozorom nie jest tylko problemem starszych pań, coraz częściej młode kobiety skarżą się na tą wstydliwą przypadłość. Kobiece narządy płciowe są niezwykle wrażliwe na wahania hormonów spowodowane ciążą, porodem czy niektórymi chorobami. Jak podkreślają eksperci z krakowskiego Centrum DER-MED, zabieg MonaLisa Touch, dzięki kompleksowej odbudowie błony śluzowej pochwy, skutecznie i nieinwazyjnie redukuje problem nietrzymania moczu. Najczęściej wykonuje się jeden zabieg, ale w bardziej zaawansowanych przypadkach konieczne jest jego powtórzenie po 4 tygodniach, aby wzmocnić efekt.

Jędrna i dobrze nawilżona jak dawniej – laserowa rewitalizacja pochwy

Celem rewitalizacji pochwy jest obkurczenie jej wnętrza i poprawa nawilżenia. Zabieg laserem MonaLisa Touch wykonywana jest za pomocą specjalnej głowicy, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową i zawarty w jej tkankach kolagen. Powoduje to intensywne kurczenie się włókien kolagenowych (praktycznie nieodczuwalne przez pacjentkę) i pojawienie się nowych włókien. Śluzówka odbudowuje się i wyraźnie wzmacnia, co wpływa na gruntowną przebudowę i obkurczenie całej pochwy. Co ważne – już nawet 3 dni po zabiegu można współżyć.

Na zabieg rewitalizacji pochwy decydują się najczęściej kobiety po porodzie, okresie menopauzy czy chorobie nowotworowej, które wyraźnie odczuwają spadek kondycji narządów płciowych, m.in. suchość i rozluźnienie pochwy. Przypadłości te wiążą się z mniejszą satysfakcją z seksu i ogólnym uczuciem dyskomfortu. W niektórych przypadkach pomagają ćwiczenia mięśni kegla, jednak najczęściej powrót do pełnej sprawności zapewnia dopiero wykonanie laserowego zabiegu rewitalizacji pochwy. MonaLisa Touch powoduje zmniejszenie uczucia wiotkości, przywraca nawilżenie oraz niweluje skutki zespołu rozluźnienia pochwy.

artykuł we współpracy z www.dermed.pl