Foodsi to aplikacja, która została stworzona przez Polaków. Wpisuje się trend zero waste, czyli ogólnoświatowy trend, którego celem jest jak najefektywniejsze wykorzystanie produktów, w tym jedzenia. Restauracje, które przystąpią do aplikacji będą mogły za jej pośrednictwem sprzedać produkty, które pozostały im na kuchni w znacznie obniżonej cenie. 

Polacy lubią jeść, ale też coraz częściej zwracają uwagę na ekologię. Młodzi ludzie szczególnie podążają za trendem zero waste, czyli maksymalnego wykorzystania produktów w życiu codziennym. W ten trend postanowili wpisać się Mateusz Kowalczyk, Kuba Fryszczyn i Mikołaj Mikucki, którzy stworzyli aplikację Foodsi.

foodsi

fot. www.instagram.com/foodsi.pl

foodsi

fot. www.instagram.com/foodsi.pl

Aplikacja Foodsi pozwala użytkownikom kupować przecenione jedzenie, które danego dnia nie sprzedało się w restauracjach. Restauracja nie marnuje w ten sposób zakupionego jedzenia. Korzyścią dla klientów jest to, że mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnych rabatów i spróbować pysznych dań z różnych części świata. Rabat może sięgać aż 70% i zależy od decyzji restauratorów. Każdego roku w Polsce marnuje się blisko 9 milionów ton jedzenie. Aplikacja pomaga rozwiązać problem marnowania świeżego i smacznego jedzenia, które nie trafia do kosza.

Aplikacja jest już dostępna w Warszawie, a dalej będzie można skorzystać z niej w Poznaniu, Krakowie, Lublinie oraz Katowicach. Można pobrać ją na iOS jak i na Androida.