Marka To Ta, laureat poprzedniej edycji Influencer’s TOP wraca ze swoim hitem rynkowym. Poznaj NOWOŚĆ od Młynów Zbożowych Żabczyńscy! To Ta! Mąka pszenna do pizzy typ 00!

Gdy nie masz pomysłu na posiłek Mąka To Ta rusza z pomocą! Pizza- możesz ją zrobić na obiad, przekąskę lub kolacje! Już teraz drodzy #totamaniacy  możecie wykonać swoją domową pizzę typu włoskiego!

To Ta mąka do pizzy charakteryzuje się wysokim stopniem zmielenia, przez co jest bardzo lekka a ciasto – miękkie i delikatne. Po upieczeniu pizza jest chrupka, ale jej środek jest miękki, przez co nabiera ona subtelnego smaku. Robiąc pizzę w domu możemy stworzyć swój „włoski” domowy klimat. Pizza przyrządzona na bazie mąki To Ta typ 00 swoim smakiem stworzy Wam tradycyjną włoską pizzę.

To Ta mąka już zdążyła przyjąć się na rynku HoReCa, a jak wiadomo najważniejszym elementem każdego lokalu gastronomicznego jest kuchnia, a jak wiadomo mąki w kuchni nie może zabraknąć!

To Ta do pizzy. Typ 00

To Ta! mąka do pizzy typ 00

Spełni wymagania każdego, kto w kuchni ceni sobie przede wszystkim jakość i smak. Każdy z Nas jest coraz bardziej świadomy tego co kupuje oraz zwraca większą uwagę na jakość produktu. Mąka To Ta do pizzy typ 00 jest produktem polskim z lokalnego młyna, który stawia przede wszystkim na jakość produktów. Czym zaskarbiliśmy sobie Wasze zaufanie!

Zastanawiasz się dlaczego i do czego warto używać mąki do pizzy?

Nasi #totamaniacy stosują ją do wypieku nie tylko pizzy ale i focacci, calzone z kilku powodów:

  • Po pierwsze jest dobrze oczyszczona, dzięki temu wypiek jest jasny i czysty. Pomimo oczyszczenia mąki z zewnętrznych warstw mąka typ 00 zachowuje dużą ilość białka, niezbędnego do wytworzenia siatki glutenowej, przez co jest nazywana mąką wysoko-glutenową czyli mąką silną.
  • Kolejny powód jest taki, że bardzo dobrze zachowuje się przy fermentowaniu
  • Kluczową rolę odgrywa właśnie mąka typ 00 – to od niej zależy smak pieczonego spodu, który wyróżnia się optymalną wilgotnością- nie jest zbyt suchy, co powoduje że, nie nasiąka sosem pomidorowym! Co jest dość istotne, zgadza się?

Jeśli lubicie pizzę tak samo jak my drodzy #totamaniacy  poniżej przedstawiamy Wam przepis, z użyciem mąki typ 00 z którego pizza wyjdzie Wam na pewno!

Przepis na pizzę z mąki To Ta typ 00

Zaczyn Biga

(zaczyn drożdżowy z którego wychodzą bardzo pyszne wypieki)

100g zimnej wody

2g świeżych drożdży

Wykonanie:

Wymieszać do połączenia składników. Zamknąć szczelnie. Odstawić na 12-16h w temp do 18C)

Ciasto właściwe:

Cała Biga

500g mąki typ 00 To Ta Mąka

350g wody (temperatura otoczenia)

Sól 2,5% w stosunku do mąki – czyli w tym przypadku 17,5g (łyżeczka)

2g suchych drożdży (opcjonalnie)

Mieszanie:

Wymieszać mąkę i wodę tylko do połączenia składników. Odstawić w przykrytym naczyniu na 1h. Następnie dodać sól, drożdże suche oraz całą bigę. Wyrobić ciasto do uzyskania elastycznej struktury. Wyrabiając ręcznie, można podzielić czynność na dwa etapy, dając np ciastu odpocząć 15 min. Gotowe ciasto przełożyć do naczynia wcześniej natłuszczonego oliwą.

Składanie (fermentacja wstępna):

Pierwsze składnie wykonać po 15 min. Składamy ciasto zwilżonymi rękami. Z czterech stron, od brzegów do środka. Ciasto powinno ładnie się rozciągać.

Drugie i trzecie składanie po kolejnych 15 min.

Czwarte składanie po 30 min. – chyba, że ciasto urosło na tyle, że jest gotowe do formowania kulek

Po ostatnim składaniu, ciasto powinno odpocząć 30 min. Następnie całość podzielić na 4 równe części i uformować kulki.

Wyrastanie (fermentacja końcowa):

Kulki powinny wyrastać przez 15-20 min. W Temperaturze otoczenia. Kulki równie dobrze można odłożyć do fermentacji (np. w lodówce) na 24h. Ciasto jest wtedy bardziej dojrzałe. Po wyciągnięciu z lodówki kulka powinna odpocząć w temperaturze otoczenia około 1h.

Z kulek formujemy płaski placek dłońmi, podsypujemy mąką, żeby całość nie kleiła się do blatu i do dłoni.

Pieczenie:

Dodajemy ulubione składniki i pieczemy w dobrze wygrzanym piekarniku, blisko górnej grzałki na kamieniu lub blasze.

Czas pieczenia 3-4 min w temp. 250 st, bez termoobiegu.

To Ta dobra polska mąka!

To polska firma działająca w zakresie przetwórstwa zbóż i piekarnictwa od 1942 r. Firma rodzinna w wieloletnimi tradycjami od ponad 70 lat w branży zbożowo-młynarskiej. Od początku stawiamy na jakość naszych produktów, a nasza oferta poszerza się. Każdy z produktów powstaje z myślą o tym aby spełnił wasze oczekiwania.

Artykuł powstał we współpracy z marką ToTa