Vienna House Mokotow Warsaw to hotel, gdzie czuć kobiecą moc. Tutaj biznes traci swój formalny charakter, a industrialny wystrój łączy się z nowoczesnym i ekologicznym podejściem do gościnności. Vienna House Mokotow Warsaw prowadzony jest przez kobiety i tę energię czuć od pierwszego kontaktu.

 

Vienna House Mokotow Warsaw

Vienna House Mokotow Warsaw

 

To tutaj Paulina Smaszcz-Kurzajewska zorganizowała pierwszą edycję swojego projektu „Bądź kobietą, którą chciałabyś spotkać”, a w grudniu „Kobieta Petarda”. To tutaj spotkały się Martyna Wojciechowska, Ewa Woydyłło, Sylwia Chutnik i Karolina Sulej, aby podyskutować wokół książki „Własny Pokój” z esejem Virginii Woolf. To tutaj ekologiczna marka kosmetyków Arganicare zorganizowała premierę swoich kosmetyków do pielęgnacji włosów z udziałem Anna Oberc i Beaty Tadli, a w październiku zaprezentuje zaawansowane preparaty do pielęgnacji skóry.

 

Vienna House Mokotow Warsaw - wydarzenia

Vienna House Mokotow Warsaw – wydarzenia

 

Vienna House Mokotow Warsaw - wydarzenia

Vienna House Mokotow Warsaw – wydarzenia

 

Hotel w ciągu kilku miesięcy odwiedzili m.in. Andrzej Pągowski, Marek Kaliszuk, Monika Mrozowska, Izabela Kopeć czy Łukasz Jemioł. Paulina Smaszcz-Kurzajewska na gali urodzinowej siostrzanego hotelu Vienna House Andel’s Lodz przyznała, że w hotelach Vienna House czuje się jak u siebie w domu.

Vienna House Mokotow - wydarzenia

Vienna House Mokotow – wydarzenia

 

Vienna House Mokotow - wydarzenia

Vienna House Mokotow – wydarzenia

 

Vienna House Mokotow Warsaw - wydarzenia

Vienna House Mokotow Warsaw – wydarzenia

 

Vienna House Mokotow - wydarzenia

Vienna House Mokotow – wydarzenia

„Vienna House Mokotow Warsaw to miejsce, które wymyka się ze wszelkich kategoryzacji. Z jednej strony czuć tam biznesowy sznyt, gdzie śpieszący się podróżujący mogą naładować akumulatory z dala od pulsującego życiem centrum miasta. Z drugiej zaś to tętniące życiem miejsce, które przyciąga miłośników wyrafinowanego designu, poszukujących ciekawych przestrzeni do swoich projektów czy spotkań.” – podkreśla Marta Karteczka, dyrektor generalna hotelu.

Z kolei Anna Olszyńska, Regional Director Central & North Poland Vienna House przyznaje: „Lobby jest jak tętniący życiem salon, restauracja Greenhouse – jak szklarnia, a zaciszny taras – jak włoska piazza. Vienna House obiecuje nieustanne odkrywanie i rzeczywiście każdy hotel ma swój indywidualny charakter, ale wszędzie można się czuć naprawdę dobrze zaopiekowanym. Jak w domu.”Wszystko z myślą o unikalnych doświadczeniach gości.

Vienna House Mokotow Warsaw - standard room

Vienna House Mokotow Warsaw – standard room

 

Vienna House Mokotow Warsaw - GYM

Vienna House Mokotow Warsaw – GYM

Vienna House Mokotow Warsaw zlokalizowany jest w biznesowej dzielnicy Warszawy (na Służewcu, niedaleko lotniska). Każdy detal został przemyślany i zaprojektowany z myślą o komforcie gości. Zarówno jeżeli chodzi o design, jak również o udogodnienia dla gości, takie jak elektroniczne zameldowanie, wczesne śniadanie w dni robocze od 5:30 czy specjalna oferta autorskich drinków w lobby barze.

Vienna House Mokotow Warsaw - drink bar

Vienna House Mokotow Warsaw – drink bar

Siedmiokondygnacyjny budynek nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec. Betonowe i stalowe elementy tworzą industrialny wystrój i współgrają z ocieplającą wnętrza bujną zielenią, dużymi oknami od podłogi do sufitu oraz naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Nie brakuje unikatowych perełek designu, takich jak lampy z kolekcji Gras czy wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6.

Restauracja Greenhouse jest „zielona” nie tylko z nazwy. Menu bazuje na świeżych produktach od lokalnych producentów – zarówno jeżeli chodzi o roślinne, jak i mięsne specjały. Specjalnością są steki grillowane w 800 stopniach z lokalnej wołowiny, która leżakuje w specjalnej lodówce. Na szybki lunch biznesowy restauracja serwuje modne bowle bazujące na zbożach i świeżych warzywach.
Śniadania to znak rozpoznawczy Vienna House. Są inspirowane wizytami na rynku, gdzie kupuje się sezonowe produkty i lokalne specjały. O poranku goście mogą skosztować domowych marynowanych warzyw i dżemów, kiszonek, regionalnego pieczywa oraz aromatycznej kawy z ekspresu.

Vienna House Mokotow Warsaw - greenhouse

Vienna House Mokotow Warsaw – greenhouse

Budynek Vienna House Mokotow Warsaw to przykład brutalizmu w architekturze. Został zaprojektowany przez JEMS Architekci, a wystrój wnętrz to efekt współpracy Vienna House, Garvest Real Estate i Agaty Pleśniarowicz. © Vienna House

Oficjalne otwarcie hotelu miało miejsce 11 kwietnia 2019 i wzięło w nim udział ponad 200 gości, w tym postaci świata kultury i biznesu. ©Vienna House / Gorajka

Artykuł powstał we współpracy z Vienna House Mokotow Warsaw

www.viennahouse.com

Projekt „Bądź kobietą, którą chciałabyś spotkać” Pauliny Smaszcz-Kurzejewskiej
Premiera książki „Własny Pokój” z esejem Virginii Woolf, wydanej przez wydawnictwo OsNova Publishing.
Premiera marki kosmetycznej Arganicare