Dbałość o naturę i środowisko, w którym żyjemy, to zadanie dla nas – od zaraz. Naukowcy i działacze proekologiczni alarmują, że niszczymy naszą planetę na niespotykaną dotąd skalę. Jeśli proces ten będzie postępował, nie pozostawimy wiele naszym dzieciom i wnukom. Smog, tony śmieci, anomalie pogodowe to tylko niektóre objawy zmian klimatycznych, którym możemy przeciwdziałać zmieniając nawyki i dokonując właściwych wyborów.

Wiemy, że najważniejsze są małe kroki, które w efekcie prowadzą do wielkich przemian. Dlatego Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene stworzyły nową linię kosmetyków Lirene Natura. Jest ona opart na składnikach pochodzenia organicznego oraz zawierających od 95% do 100% składników pochodzenia naturalnego.

Jest nam niezmierni miło powitać w gronie nominowanych produktów Plebiscytu Influencer’s TOP2020 Eco peeling-maska wygładzająca do twarzy od Lirene.

Lirene Natura to linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Sekretem skuteczności kremów do twarzy Lirene Natura są plantsomy – certyfikowane ekstrakty roślinne o wysokim stężeniu. Pochodzą z monitorowanych, ekologicznych upraw, które Ekspertki Lirene zamknęły w liposomowych otoczkach.

Brzmi skomplikowanie?
W praktyce oznacza to, że to autorskie rozwiązanie umożliwia lepsze przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry oraz kontroluje ich uwalnianie.

Naturalny skład to nie jedyny wyróżnik linii Lirene Natura. Opakowania wszystkich produktów nadają się do recyklingu. Ponadto kartoniki pozbawione są celofanu. Słoiki kremów składają się w 30% ze stłuczki szklanej. Tuby, w których znajduje się między innymi Eco peeling-maska wygładzająca do twarzy 2 w 1, wykonane są w 90% z zielonego polietylenu I’m Green pochodzącego z trzciny cukrowej. W trakcie produkcji innowacyjnych tub emitowana jest mniejsza ilość gazów cieplarnianych poprzez wychwytywanie CO2 podczas cyklu produkcyjnego.

Linię Lirene Natura zaufaniem obdarzyły Olga Frycz oraz Paulina Górska, miłośniczki kosmetyków opartych na składnikach pochodzenia naturalnego.

Na szczególną uwagę zasługuje Eco peeling-maska wygładzająca do twarzy zawierająca naturalne drobinki ścierające z malin i róży. To one odpowiadają za skuteczne oczyszczanie, usuwają zrogowaciały naskórek, wygładzają oraz rozjaśniają skórę twarzy. Zawarta w peelingu-masce organiczna biała herbata nadaje cerze witalność, a obecność aloesu odpowiednio regeneruje skórę.

Eco peeling-maska wygładzająca w testach IN VIVO otrzymała 100% efektu skuteczności na wszystkich badanych płaszczyznach:

  • 100% oczyszcza skórę,
  • 100% wygładza,
  • 100% nadaje miękkości i jedwabistości.

Eco peeling-maskę można stosować na 2 sposoby:

  1. Jako peeling nakładając go 2-3 razy w tygodniu na wilgotną twarz. Masuj kolistymi ruchami przez około 3 minuty, omijając okolice oczu.
  2. Jako maskę stosując ją również 2-3 razy w tygodniu i pozostawiając ją na 10-15 minut, a następnie spłukując ciepłą wodą.

Eco peeling – maska ma przepiękny orzeźwiający zapach, dla którego dodatkowo warto ją przetestować.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Lirene

www. lirene.pl