Oliwa portugalska jest obecnie uznawana za jedną z najlepszych i jest doceniana z uwagi na jakość na tak wymagających rynkach, jak Japonia i USA. Nominacja dla oliwy Caixeiro w Influencer’s Top 2020 !

Oliwy z grupy YEP zostały docenione przez International Olive Council i w ciągu ostatnich lat zdobyły łącznie kilkadziesiąt międzynarodowych wyróżnień.

Caixeiro jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek w grupie YEP.

10 prestiżowych międzynarodowych wyróżnień w ostatnich latach.

Najważniejsze nagrody w 2019:

– GOLD LOS ANGELS international EVOOC 2019

– GOLD OLIVE JAPAN 2019

– GOLD New York IOOC 2019

– SILVER Brasil IOOC 2019

 

 

OLIWA – PLANTACJA 

Historia plantacji zaczęła się ponad 100 lat temu, gdzie rodowa tradycja know-how wciąż jest podtrzymywana i stale pielęgnowana z pokolenia na pokolenie.

Jakość opiera się na połączeniu tradycji i wprowadzeniu elementów nowoczesnych technologii, ale tylko tych, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Znak graficzny przedstawiający pszczołę, symbolizuje dbałość o eko-system. 

Plantacja znajduje się w regionie Trás-os-Montes (północna część Portugalii), gmina Valpaços i zajmuje ponad 70 hektarów.  W tej geograficznej lokalizacji wysokie amplitudy termiczne wpływają na naturalną jakość i unikalne cechy oliwy z oliwek Caixeiro.

Ważnym elementem procesu produkcji oliwy jest bardzo dokładna selekcja oliwek. Proces ten jednak musi być wykonany bardzo sprawnie, aby w ciągu 24 godzin od zbioru pozyskać oliwę o najbardziej drogocennym składzie i wspaniałych walorach smakowych.

Oliwa z oliwek – odmiany Cobrancosai, Madural, Verdeal Transmontana

Świeży aromat, wyczuwalny posmak oliwek, przypraw, pomidorów.

Idealnie zbalansowany smak.

Bardzo niska kwasowość ≤ 0,2%

Cechy sensoryczne:

pastedGraphic.png

Owocowy  8/10 

pastedGraphic_1.png

Gorzki       6/10

pastedGraphic_2.png

Pikantny    6/10

Zastosowanie: idealna do pieczywa, doprawiania sałatek, surówek, do dań z grilla zwłaszcza mięs, ryb i warzyw

Certyfikaty: DOP/PDO -Trás-os-Montes

Dlaczego oliwa z oliwek jest taka cenna?

Kwasy jednonienasycone, Omega-6 i Omega-3.

Oliwa z oliwek jest cennym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, omega-3 i omega-6, które znacząco wpływają na kondycję układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, a także zmysłu wzroku. Nie bez znaczenia pozostaje również wpływ oliwy na gospodarkę lipidową organizmu.

Właściwości antyoksydacyjne

Występujące w oliwie z oliwek karotenoidy, związki fenolowe oraz witamina E mają działanie antyoksydacyjne. Skutecznie oddziałują na wolne rodniki przeciwdziałając chorobom cywilizacyjnym, w tym chorobom nowotworowym.

Witaminy

Oliwa z oliwek jest bezcennym źródłem witamin, takich jak: A, B, C, E, D i K. Zawiera również składniki mineralne takie, jak potas, magnez czy fosfor.

Choroby układu krążenia i udar

Jak wynika ze statystyk, osoby zamieszkujące teren basenu Morza Śródziemnomorskiego rzadziej chorują na choroby serca i układu naczyniowego. Przyczynia się do tego znaczące spożycie na tym terenie oliwy z oliwek, która obniża ciśnienie we krwi, a w konsekwencji przeciwdziała chorobom sercowo-naczyniowym. Obecna w oliwie oleaceina hamuje powstawanie blaszek miażdżycowych a w konsekwencji powstawanie zakrzepów. Pomaga uniknąć udaru mózgu.

Alzheimer

Jak wynika z badań naukowców oliwa z oliwek ma wpływ na opóźnienie występowania choroby Alzheimera oraz demencji starczej. Domenico Praticò, doktor Centrum Alzheimera Lewis Katz School of Medicine (LKSOM) na Temple University zaleca codzienne spożycie dwóch łyżek oliwy. Jeżeli więc chcesz wpłynąć na swoje obecne i przyszłe zdrowie, codziennie spożywaj dwie łyżki stołowe oliwy z oliwek. Więcej na ten temat tutaj. (https://www.phillymag.com/healthcare-news/2019/12/19/benefits-of-olive-oil/)

Choroby nowotworowe

Zawarte w oliwie z oliwek przeciwutleniacze wpływają na zmniejszenie powstawania uszkodzeń oksydacyjnych spowodowanych działaniem wolnych rodników. Prowadzone są badania, których celem jest ustalenie wpływu zastosowania oliwy w procesie walki z chorobą nowotworową.

Cukrzyca typu 2.

Spożywanie oliwy z oliwek pozwala zapobiec lub opóźnić cukrzycę. Regularne zastosowanie w codziennej diecie oliwy reguluje poziom insuliny i przeciwdziała jej skokom. Badania naukowe wykazały, iż dieta bogata w oliwę z oliwek może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 aż w 40%!

 Miażdżyca

Oliwa z oliwek nie zawiera cholesterolu, przez co wpływa na zmniejszenie poziomu złego cholesterolu i w konsekwencji obniża ryzyko rozwoju miażdżycy.

 System immunologiczny.

Oliwa z oliwek ma działanie antybakteryjne, antywirusowe oraz przeciwdziała atakom mikroorganizmów. Skutecznie niweluje stany zapalne, znacząco wpływając na system immunologiczny organizmu.

Odchudzanie.

Wspomaga odchudzanie, ułatwiając procesy trawienia i pozbywania się toksyn z organizmu, ale także nadaje poczucie sytości osobom podczas diety odchudzającej.

Zastosowanie w kosmetyce

Oliwa z oliwek służy również do produkcji mydła, balsamów do ciała, kremów czy produktów dla dzieci. Ma również zastosowanie w pielęgnacji włosów i paznokci nadając im blasku.

Starzenie komórek

Witamina E zwalcza wolne rodniki i opóźnia proces starzenia skóry. Zastosowanie w codziennej diecie oliwy z oliwek stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji i aktywności fizycznej, dzięki którym organizm pozostanie w dobrej kondycji

 Depresja. 

Dieta śródziemnomorska może przeciwdziałać powstaniu depresji lub pomóc złagodzić jej symptomy. Składniki zawarte w oliwie wpływają na działanie neuroprzekaźników, w tym na serotoninę, zwaną potocznie hormonem szczęścia.

Dieta śródziemnomorska wspomaga również pacjentów po przeszczepach.  Badania holenderskiego University of Groningen wykazały, że dieta śródziemnomorska, zawierająca takie produkty jak: ryby, owoce, warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i oliwę z oliwek połączona ze zmniejszonym dziennym spożyciem produktów mięsnych, może mieć wpływ na zdrowie pacjentów po przeszczepie nerki. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj. (https://www.news-medical.net/news/20200102/Mediterranean-diet-may-help-protect-transplant-recipients-kidney-health.aspx)

Certyfikat  BIO