PLASTIKOWY PSI PROBLEM

Może się wydawać, że worki na psie odchody stanowią nieistotny element dnia codziennego. Czy na pewno?

W Europie żyje 89mln* psów, każdy z nich chociaż raz dziennie musi się załatwić.
Idźmy dalej, przyjmując, że 50% właścicieli sprząta po swoich pupilach, daje to prawie 45mln woreczków, które nie zawsze trafią do kosza zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
Pomijamy problem wizualny związany z porzuconymi workami, co z tymi, które nie mogą zostać przetworzone? Nie wielka torebka foliowa rozkłada się od 100 do 400 lat! Sporo.
A co jeśli możemy zaproponować worki, które rozkładają się w 90 dni?

Woreczki Eco Practic na psie odchody są metodą na rozwiązanie problemu!


W X jubileuszowej edycji plebiscycytu Influencer’s TOP nominację w kategorii PUPILE otrzymują Worki z rolki Eco Practic
 

Eco Practic to rodzinna firma, produkująca w 100% biodegradowalne (kompostowalne) woreczki i torby do użytku domowego.

Jesteśmy ludźmi, którzy postanowili sprawę ekologii wziąć w swoje ręce. Worki z rolki są naszą odpowiedzią na ochronę środowiska i dbałość o planetę. Testerami produktów najpierw są nasze rodziny i znajomi oraz ukochane psy – Beza i Juna, które towarzyszą nam każdego dnia. Pozytywne opinie naszych klientów ciągle motywują nas do dalszego rozwoju”.

Eco Practic powołała do życia projekt o nazwie Worki z rolki, skupiający się na innowacyjnym produkcie, który ulega degradacji po kompostowaniu w maksymalnie 180 dni, bez szkody dla środowiska.

Woreczków na psie odchody czy worków do użytku w domu lub samochodzie jest na rynku bardzo dużo, jednak o wyjątkowości produktów przedsiębiorstwa świadczy fakt, że wykonane są w 100% z roślin- 40% skrobi kukurydzianej, 50% PBAT (biodegradowalny losowy kopolimer) oraz 9,99% jadalnej gliceryny roślinnej. Wszystkie z nich są całkowicie kompostowalne i biodegradowalne oraz przygotowane do certyfikacji zgodnie z wyznaczonymi normami.

WYBIERAJ ECO PRODUKTY

Wszystkie produkty Eco Practic zostały wykonane z biotworzyw. Worki Eco Practic pomagają chronić środowisko naturalne.

Biodegradacja zachodzi głównie w procesach utleniania i hydrolizy.
Mikroorganizmy – bakterie, pierwotniaki, grzyby lub enzymy – wykorzystują te substancje jako źródła pożywienia i energii. Po tym procesie jako produkty rozkładu pozostanie tylko woda, dwutlenek węgla (CO2), sole mineralne i biomasa.

PLASTIKOWY PSI PROBLEM załatwią Worki z rolki 😉

Artykuł powstał we współpracy z marką Worki z rolki od Eco Practic.