Ketchup Premium Develey to idealny dodatek do pizzy, sandwichy czy tostów. Uwielbiają go zarówno dorośli jak i dzieci. Jednak niewiele z nich zdaje sobie sprawę, ile wartościowych składników znajduje się w jednym jego słoiczku. Sprawdźcie, dlaczego warto sięgnąć po ketchup, a gwarantuję, że na stałe zagości na waszych stołach!

Zdrowie ukryte w pomidorach

Pomidor to jedno z niewielu warzyw, które poddane obróbce termicznej nie traci swoich cennych właściwości. Co więcej, pod wpływem wysokiej temperatury staje się jeszcze bardziej wartościowy. Pasteryzacja sprawia, że likopen zawarty w pomidorach jest lepiej przyswajalny przez organizm człowieka, co nie pozostaje obojętne dla zdrowia¹. Zawartość likopenu w produktach przetworzonych jak na przykład w ketchupie jest nawet trzy razy większa niż surowych pomidorach! To na pewno jedna z głównych cech, dla których warto sięgać po ketchup i na stale wprowadzić go do diety.

 

 

Pomidor jest ponadto bogaty w karotenoidy. Ten związek chemiczny odpowiada między innymi za czerwony kolor tych wartościowych warzyw, działa antyrakowo, opóźnia procesy starzenia, chroni organizm przed cukrzycą, atakiem serca, a nawet chorobami układu krążenia. Jak wskazują badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, spożywanie świeżych oraz przetworzonych pomidorów obniża ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty. Ponadto likopen chroni przed zachorowaniem na takie nowotwory jak rak piersi, płuc, szyjki macicy czy przewody pokarmowego. Unieszkodliwia wolne rodniki przyczyniając się do utrzymania organizmu w świetnej kondycji².

Pomidor. Główny składnik ketchupu

Na półkach sklepowych dostępne jest wiele rodzajów ketchupów w różnych cenach i wielkościach. Pojawia się więc pytanie, jak wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim warto przeczytać etykietę i sprawdzić jego skład. Na zaskoczył fakt, że do produkcji 100g ketchup marki Develey zużyto aż 232g świeżych, dojrzałych i soczystych pomidorów. To oznacza, że produkt jest w pełni wartościowy, pozbawiony polepszaczy smaków oraz zbędnych substancji chemicznych. Dzięki tego ketchup jest naprawdę pyszny i z powodzeniem mogą spożywać go nawet najmłodsi. Co ważne zawiera 30% mniej cukru vs 2 wiodące marki konkurencyjne znane z polskich półek sklepowych

 

 

Poznajcie Develey

Firma Develey jest producentem m.in.: ketchupów, musztard oraz sosów. W swojej ofercie posiadają również produkty skierowane do wegan np.: Vegan Majo. Marka Develey łączy globalność z regionalnością. Od lat stara się, aby produkty były synonimem najwyższej jakości.
Dziś grupa Develey to największy producent musztardy w Europie.

Nowość od marki Develey

W III Edycji Plebiscytu Influencer’s Top 2020 został nominowany ketchup Premium marki Develey o obniżonej wartości cukru. To absolutna nowość! Produkt bez wszelkiego “E” dodatków, w tym skrobi modyfikowanej i zagęszczaczy mogącej niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie organizmu. W ketchupie znajdziemy wysoką zawartość europejskich pomidorów – aż 232g na 100g ketchupu oraz unikalne dobrane przyprawy i niespotykany w tego typu produktach nierafinowany cukier z trzciny cukrowej.

 

Ketchup Premium mniej cukru. Develey

Ketchup marki Develey to też naturalne źródło cennego potasu i likopenu. Jest to produkt bezglutenowy, świetny dla wegan. Ze względu na swoje właściwości może być idealnym dodatkiem do wegańskiej pizzy, hot dogów czy sałatek. Dzięki obniżonej zawartości cukrów ketchup to świetna alternatywa dla osób dbających o zdrową dietę.

Poznajcie też  inne propozycje produktowe Develey. Nasza redakcja miała szansę je posmakować. Bardzo mocno rekomendujemy i polecamy za smak i skład.

Vegan majo. Develey

Vegan majo. Develey

 

BIO Premium ketchup. Develey

BIO Premium ketchup. Develey

 

Sos czosnkowy. Develey

Sos czosnkowy. Develey

 

  

Artykuł powstał we współpracy z marką Develey 

 

  1. Ewelina Gwóźdź, Piotr Gębczyński, Prozdrowotne właściwości owoców pomidora i jego przetworów, MedRodz 2015; 4(18): 186-188.
  2. Zygmunt Zdrojewicz1 , Ewelina Pachura2 , Paulina Pachura2 Działanie lecznicze owoców pomidora zwyczajnego, Post Fitoter 2016; 17(1): 44-48.