Awaria samochodu może zdarzyć się każdemu z nas i w takiej sytuacji warto poszukać innego rozwiązania niż przesiadka do zatłoczonych autobusów. A jedną z najlepszych alternatyw jest wynajem samochodów, oferowany zarówno klientom prywatnym, jak i biznesowym.

Wynajem samochodów – 5 najważniejszych zalet

Branża rent a car przeżywa dzisiaj prawdziwy rozkwit – jest niezwykle popularna ze względu na elastyczność oraz wysoką jakość usług. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić na wynajem samochodów.

1. Opcja dla każdego, niezależnie od okazji

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest elastyczność. Wynajem samochodów jest dostępny dla każdego – zarówno osoby prywatnej, która szuka pojazdu zastępczego albo organizuje wakacje dla całej rodziny, jak i klienta biznesowego, pragnącego wzmocnić swoją firmową flotę samochodów. Umożliwia skorzystanie z pojazdów osobowych, dostawczych, a nawet wynajem autokarów, co pozwoli nam na komfortowy przewóz osób.

2. Duży wybór i wysoka jakość pojazdów

Wypożyczalnie samochodów oferują zwykle bardzo wiele rodzajów i marek środków transportu, stawiając na nowoczesne pojazdy oraz dbając o ich odpowiedni stan techniczny. Możemy więc postawić na nieduże auto miejskie, które pozwoli nam docierać do pracy i zaoszczędzić na kosztach benzyny, jak również wybrać luksusowy samochód, którym odbierzemy naszego klienta VIP. A jeżeli chcemy zorganizować wakacje marzeń czy przewieźć bardzo dużą liczbę osób, możemy zdecydować się na wynajem busa, a nawet wynajem campera!

3. Łatwość wynajmu i minimum formalności

Wynajem autokarów, busów i samochodów cieszy się tak dużym zainteresowaniem również ze względu na prostotę rezerwacji pojazdu. Zwykle pojazdu odbywa się ona za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie internetowej – wypełnienie go, a więc podanie terminu i długości wynajmu, wskazanie samochodu oraz wpisanie niezbędnych danych trwa zaledwie kilka minut. Potem wystarczy jedynie podpisać umowę i cieszyć się mobilnością.

4. Na długi i krótki termin

Możemy korzystać z wynajmu samochodów bez względu na to, czy potrzebujemy pojazdu na kilka dni (albo nawet jedną dobę), czy też kilkanaście miesięcy. Co więcej – wypożyczalnie często oferują wysokie limity kilometrów, dzięki czemu możliwe jest podróżowanie bez jakichkolwiek ograniczeń, a nawet umożliwiają wyjazd za granicę – oczywiście po wcześniejszym poinformowaniu o takim zamiarze.

5. Atrakcyjne ceny

Wiele osób nie decyduje się na usługi wynajmu z obawy przed wysokimi cenami. Tymczasem skorzystanie z nowoczesnego pojazdu może być naprawdę tanie, o czym warto przekonać się analizując oferty wypożyczalni. Możliwe jest wynajęcie samochodu już za kilkadziesiąt złotych na dobę, co jest ofertą bardzo korzystną – zarówno dla osób prywatnych, jak firmowych.

artykuł we współpracy z Fixly