Maty LickiMat® to niezwykle prosty, ale też zaskakująco skuteczny i sprytny gadżet dla psów i kotów. 

Maty odstresowują, uspokajają, relaksują, a przy tym dbają o higienę jamy ustnej u zwierzaka. Występują w paru wzorach dla różnorakich doznań. Powtarzające się lizanie uwalnia do organizmu hormony, które działają uspokajająco na zwierzę. 

LickiMat działa poprzez stymulację języka Twojego zwierzaka – zwiększa produkcję śliny, która dodatkowo oczyszcza język, zęby i dziąsła. Oczyszczanie języka odświeża oddech Twojego zwierzaka.

Wspaniałą cechą LickiMat® jest jej wszechstronność. Pierwotnie opracowana jako pogromca nudy i zabawka na smaczki, LickiMat® została zaprojektowana jako rzecz wspomagająca zwalczanie lęku i stresu u zwierząt. (Uwaga! Nie zastąpi lekarstw przepisanych przez weterynarza).

Mata LickiMat® to perfekcyjna opcja do walki z nudą u psiaka lub kota.

Niewielka ilość jedzenia może dać wielką dawkę przyjemności na dłuższą chwilę. Jest to rozwiązanie tak  proste i niedrogie, że świetnie się sprawdziło w schroniskach dla zwierząt, gdzie większość zwierząt cierpi na przewlekły stres.

Maty LickiMat® sprawdzą się idealnie również w zwykłym domu, gdzie mogą skutecznie zahamować destrukcyjnie działanie psa pozostawionego samego w domu i tym samym ocalić Twoje buty od zagryzienia :).

Ale to nie koniec wszechstronności maty LickiMat®. Zdaniem weterynarzy czy groomerów sprawdza się ona podczas wykonywanych w ich gabinetach zabiegów, działając odprężająco na pupila i odwracając uwagę od nie zawsze przyjemnych akcji. Również w domu może pomóc w wykonywaniu niezbyt lubianych przez zwierzaki czynności jak obcinanie pazurów czy kąpiel.

Treserzy psów wykorzystują maty LickiMat® jako pomoc podczas treningów posłuszeństwa dla psów. Sprawdzają się jako motywujące nagrody za dobrze wykonane zadanie i sprawiają, że trening jest zabawą.

Co zaskakujące LickiMat® mogą również służyć do odwracania uwagi naszego psiaka podczas frustrujących dla niego chwil jak np. wizyta listonosza 🙂

LickiMat® stwarzają okazję do serwowania zdrowych przekąsek dla naszego czworonożnego przyjaciela, a właściwie zrobienia prawdziwej uczty 🙂 

Gdy nasz pies lub kot jest chory i chcemy go wzmocnić wówczas LickiMat® może pomóc w podaniu witamin czy lekarstw. Pupil nawet nie zauważy ich wśród przysmaków na macie i wszystko ładnie zje. Dodatkowo mata zda egzamin celująco jako stymulator apetytu dla zwierząt – niejadków. 

A czy wiesz, że maty LickiMat® nadają się do mrożenia? W takcie upałów nie znajdzie się nic lepszego niż “lody” z maty 🙂

LickiMat® to również świetna miska typu slow food, czyli spowalniająca jedzenie. Masz w domu łasucha? Daj mu LickiMat® i zobacz jak fantastycznie się sprawdza.

LickiMat® są innowacyjnym produktem wymyślonym przez firmę Australijską Innovative Pet Products. Głównym celem tej firmy jest dostarczanie produktów dbających o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Produkty wykonywane są z najwyższej jakości materiałów – nietoksycznych i bezpiecznych i przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcyjnych. 

Prezentowana LickiMat® Buddy Deluxe należy do serii mat „twardych” i jest idealna dla ząbkujących szczeniąt i niegrzecznych psów oraz kotów, które mają tendencję do gryzienia rzeczy. Deluxe jest znacznie mocniejsza, z polipropylenowym tyłem i gumową miękką powierzchnią, dzięki czemu zapewnia identyczne doznania podczas lizania jak klasyczne LickiMat®  o identycznej powierzchni.

Model Deluxe można również bezpiecznie myć w zmywarce i zamrażać. Struktura Buddy sprawdzi się podczas serwowania przysmaków w formie pasztetu, mokrej karmy, specjalnego dla zwierząt masła orzechowego.

Uwaga! Pamiętaj, że mata to nie zabawka do gryzienia. Nadzoruj swojego zwierzaka podczas przynajmniej pierwszych paru razy korzystania z maty.