Łazienka to miejsce, które powinno być stylowe i efektowne. Często, aby zmienić jej oblicze wystarczą ciekawe akcesoria. Jednym z nich są ręczniki bambusowe – nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych ręczników bawełnianych.

W plebiscycie Influencer’s Top nominowane zostały ręczniki bambusowe od Your Home Story. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ręczników bawełnianych. Produkty do kąpieli z kolekcji Bamby doskonale wchłaniają wodę, dzięki czemu nie istnieje obawa o zachlapanie łazienki lub powolne schnięcie ręcznika. Bawełna z domieszką bambusa zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów. Z wysoką higroskopijnością wiąże się jeszcze jeden walor dzianiny – termoregulacja. Zimą zapewnia ona ciepło, a latem w łatwy sposób odprowadza wodę, tym samym dając wrażenie chłodu i przyjemnego ukojenia.

ręczniki bambusowe

Włókno bambusowe jest lekkie, wytrzymałe, a co najważniejsze bardzo chłonne. Ręczniki z bambusa aż 6-krotnie lepiej wchłaniają wodę i bardzo szybko schnął. Ręczniki z włókna bambusowego posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dzięki temu doskonale nadają się dla alergików. Nie powodują uczuleń ani podrażnień skóry. 

Jak prać ręczniki bambusowe?

To w jaki sposób pierzemy ręczniki oraz jakiś środków używamy wpływa na ich trwałość i miękkość. Ręczniki bambusowe należy prać osobno, najlepiej z kolorami, nigdy z białymi tkaninami. Poza tym, aby zachować ich właściwości zaleca się prać je w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni.

Do prania zaleca się używania żeli i gotowych żelowych kapsułek. Proszek znacznie trudniej jest wypłukać z włókien ręcznika. Do prania nie dodawaj płynów zmiękczających, ponieważ wypłukane w nich ręczniki gorzej wchłaniają wodę.

Artykuł powstał we współpracy z Your Home Story.