Firma Eco Island powstała w 2019 roku w Reykjaviku w Islandii. Eco od “ecology” czyli ekologia, a Ísland to po islandzku Islandia. Firma jest odpowiedzią na zmieniający się świat i coraz większą potrzebę dbania o Naszą planetę. Nominowanym produktem jest wielorazowy kubek Pokito.

Założeniem firmy było sprowadzanie do Islandii wcześniej niedostępnych produktów ekologicznych z zaufanych źródeł. Właściciele marki Eco Island Polska chcieli, aby ich produkty pomogły w utrzymaniu Islandii jednym z najczystszych miejsc na Ziemi. Dzisiaj tą samą filozofię przenoszą do Polski. Wybierając produkty, założyciele kierują się wieloma czynnikami, między innymi jaki wpływ na środowisko naturalne ma proces ich produkcji.

Pokito to angielski kubek wielokrotnego użytku. Stworzony bo to by zmniejszyć ilość ścinanych drzew potrzebnych do produkcji kubków jednorazowych, a jednocześnie być lekkim i podręcznym.

W odróżnieniu od innych wielorazowcyh kubków, Pokito można składać co idealnie sprawdza się w podróży jak również na codzień. 

Jeden kubek Pokito to trzy rozmiary w jednym, Grande, Cappucino i Espresso. 

Po wypiciu składa się i mieści w kieszeni. Zbudowany jest z bezpiecznych materiałów, które można recyklingować. 

Materiały te nie mają smaku ani zapachu, dzięki czemu nie wypływają na smak i zapach napoju.

Jego budowa sprawia, że jest bardzo stabilny. Ma on również wbudowaną powłokę anty-mikrobakteryjną. 

Jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy wrzucić do zmywarki.

artykuł powstał we współpracy z marką Eco Island Polska