Spada temperatura, rośnie więc zainteresowanie ciepłymi ubraniami. Najlepszym – dla portfela i planety – rozwiązaniem jest znalezienie ich we własnej szafie lub kupienie z drugiej ręki. Ubrania mogą służyć znacznie dłużej niż jeden sezon, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Dwa niewielkie urządzenia od Philips mogą w tym pomóc!  

          

Jeśli w swojej szafie nie znajdziesz wszystkiego, co jest niezbędne do przetrwania zimy ciepło i stylowo, możesz rozejrzeć się w innych „szafach” – sklepach z używaną odzieżą, na stronach z rzeczami vintage i wymiankach. To świetny sposób, by stać się właścicielką unikalnych ubrań wykonanych z dobrych materiałów w korzystej cenie. Kiedy wymarzona rzecz trafi już w Twoje ręce, warto sięgnąć po dwa urządzenia, dzięki którym nie tylko będziesz ją mogła z przyjemnością założyć. Sprawdzą się też w przypadku nowych rzeczy – odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będziesz się nimi cieszyć znacznie dłużej niż jeden sezon!

Jak odświeżyć ubranie?

Jeśli pranie jest niemożliwe lub niepotrzebne, chciałabyś jednak odświeżyć płaszcz lub sweter, warto sięgnąć po parownicę ręczną nazywaną też steamerem, taką jak Philips Steam&Go. Gorąca para odświeża, przywraca kszałt ubraniom i usuwa zapachy. Przyda się zarówno wtedy, kiedy chcesz odświeżyć kurtkę, która spędziła pół roku w szafie, jak i wtedy, gdy masz bluzkę i spódnicę do ogarnięcia na chwilę przed wyjściem do pracy. Co ważne, możesz jej użyć jednorazowo do 1-2 rzeczy, więc lepiej nie opieraj na tym urządzeniu sprzątania całej szafy za jednym zamachem. Możesz za to skorzystać z parownicy również przy odświeżaniu koca lub zasłon, którym przyda się wygładzenie.

Swetry jak nowe!

Zmechacenia to zmora swetrów, nawet tych wykonanych z wysokiej jakości wełny. Odbiera im atrakcyjność, ale nie wpływa na jakość, więc wystarczy pozbyć się zmechaceń, by cieszyć się ubraniem wyglądającym niemal jak nowe. Golarka do ubrań to urządzenie niewielkie i niedrogie, niezbędne w każdej szafie. Propozycja od Philips wyróżnia się dużą powierzchnią ostrzy umożliwiającą usuwanie kłaczków z większego obszaru za jednym razem. Co więcej, ostrza wykonują do 8800 obrotów na minutę, co dodatkowo pozwala uporać się z niechcianymi supełkami błyskawicznie. Wszystkie zmechacenia trafiają do pojemnika, który można wygodnie wyjąć i opróżnić. Potem wystarczy wyczyścić ostrza załączonym pędzelkiem i golarka jest gotowa na kolejny sezon! Warto pamiętać, że zmechacenia zdarzają się nie tylko swetrom, ale też płaszczom i kocom, a golarka radzi sobie z nimi tak samo skutecznie.

Jak dbać o ubrania, by cieszyć się nimi dłużej?

Doprowadzenie ubrań do porządku po zimie to tylko jeden z elementów pielęgnacji odzieży. Codziennie możesz odpowiednimi zabiegami – a czasem powstrzymaniem się od nich – przedłużać życie ulubionym rzeczom. Najlepsze rady z zakresie pielęgnowania odzieży znajdziesz na metkach. Zaskakująco często popełnianym błędem jest lekceważenie zaleceń tam umieszczonych. Nie tylko dobrze jest wiedzieć, jaka temperatura prania jest zalecana, ale nawet wybierać trochę niższą. A skoro o praniu: czy rzeczywiście wszystkie rzeczy po jednym założeniu muszą być prane? Absolutnie nie. Warto przyjrzeć się każdej noszonej rzeczy i zdecydować, czy to już czas na pranie, czy może wrócić do szafy. Przed następnym założeniem wystarczy odświeżenie za pomocą parownicy. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla delikatniejszych tkanin, takich jak kaszmir czy jedwab. Pokochają parownicę bawełniane sweterki, którym trzeba przywrócić formę i miękkość, ale też rzeczy, które trudno się prasuje: sukienki z falbankami, plisami, bluzki z aplikacjami, koronki.

Parownica: jak to działa?

Urządzenie ma wewnątrz grzałkę wytwarzającą gorącą parę, a jego płyta może być podgrzewana, ale nie jest na tyle gorąca, aby przypalić ubranie, więc jest bezpieczna dla wszystkich tkanin. Parownice są urządzeniami wielofunkcyjnymi, bo nie tylko wygładzają ubrania, ale też odświeżają, np. grubsze płaszcze czy tapicerowane meble, a gorąca para zabija bakterie, więc przyda Ci się także do dezynfekowania np. zabawek dziecięcych lub koca. Z parownicą bez problemu zadbasz o swój dom, szafę i portfel!

artykuł we współpracy z Philips Polska