Czy może być coś ważniejszego niż oddech? Kiedy rodzi się dziecko pierwsze co robi po wyjściu na świat to łapie oddech. To podstawa naszego życia, dlatego powinniśmy dbać o zdrowie układu oddechowego. Zazwyczaj robimy to wtedy kiedy pojawia się infekcja czy poważniejsza choroba, a co z działaniami prewencyjnymi? Przecież codziennie narażeni jesteśmy na smog, suche powietrze związane z ogrzewaniem czy klimatyzacją, a w ostatnim czasie na utrudnioną wentylację związaną z noszeniem maseczek.

Chcąc dbać o drogi oddechowe nie tylko wtedy kiedy jest infekcja warto robić nebulizację solą fizjologiczną. Marka Helpmedi wspólnie z marką Katarek stworzyła zestaw który ułatwia to zadanie.

Poznajcie NebuCare nominowany w Plebiscycie Influencer’s TOP2021 w kategorii Zdrowie.

NebuCare to zestaw do nebulizacji dla dzieci młodszych, starszych oraz osób dorosłych. Podstawą zestawu jest nebulizator siateczkowy, który zamienia sól fizjologiczną czy lek na aerozol i w takiej postaci dostarcza go do układu oddechowego.

Nebulizator wytwarza cząsteczki poniżej 5 mikrometrów, są one tak małe, że bez trudu są w stanie dotrzeć zarówno do górnych jak i dolnych części układu oddechowego. Ma to znaczenie zwłaszcza w momencie podawania leku, dzięki tym małym cząstkom precyzyjnie dociera on do źródła choroby, a chory szybciej wraca do zdrowia.

Nebulizator NebuCare jest mały, lekki, poręczny. Działa bezgłośnie dzięki czemu łatwo nim nebulizować dzieci, które często boją się głośnych maszyn służących do tego typu zabiegów. W zestawie znajduje się mała maseczka dla małego dziecka oraz większa maseczka dla dzieci starszych i osób dorosłych. NebuCare z powodzeniem może być urządzeniem rodzinnym. Urządzenie wpisze się w gust osób dbających o środowisko – zamiast baterii ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, można go naładować ładowarką telefoniczną.

Uzupełnieniem zestawu jest aż 20 ampułek fizjologicznego roztworu soli. Nebulizacja solą fizjologiczną jest doskonałym środkiem prewencyjnym, nawilża drogi oddechowe, przynosząc ulgę podczas narażenia na szkodliwe czynniki środowiskowe.

Artykuł powstał we współpracy z marką Helpmedi