Stolica polskich gór to nie tylko piesze wycieczki, ale liczne możliwości spędzania wolnego czasu. Obok zwiedzania, przechadzania się po Krupówkach, wjazdu na Gubałówkę, świetną opcją na aktywne spędzanie czasu z dziećmi jest jazda na rowerze. W Zakopanem jest wiele prostych tras rowerowych w zależności od wieku z dziećmi. Gdzie?

Pięć powodów, by wybrać się na rower

Każda aktywność fizyczna wychodzi na zdrowie i to pierwsza z zalet jazdy na rowerze. Zaszczepiamy w dzieciach ruch, a on chroni przed otyłością i wieloma chorobami. Uczymy je aktywnego spędzania czasu. Po drugie to świetny sposób na spędzanie czasu całą rodziną. Po trzecie jazda na rowerze jak każda aktywność fizyczna wprowadza w dobry nastrój. Po  czwarte dziecko na rowerze ma gdzie spożytkować energię, a jak wiadomo dzieci mają jej mnóstwo. Po piąte jadąc na rowerze pracuje całe nasze ciało, nie ma więc chyba lepszej aktywności, żeby rozruszać wszystkie mięśnie.

W Zakopanem nie brakuje przyjemnych, łatwych tras rowerowych do jazdy z najmniejszymi dziećmi, jak i trochę bardziej wymagających, ale starsze dzieci spokojnie dadzą sobie radę.

  • Wzdłuż ul. Piłsudskiego pod Wielką Krokiew- trasa prosta i przyjemna, oddzielona od ulicy, a więc bezpieczna, zaczyna się przy oczku wodnym na Krupówkach.
  • Na szczycie Gubałówki- kolejna propozycja to wyjazd na Gubałówkę kolejką i jazda rowerem na szczycie, po kilku kilometrach będziemy na Butorowym Wierchu. A widoki przy ładnej pogodzie są niezwykłe.
  • Dolina Chochołowska- to jedno z piękniejszych miejsc w Tatrach. Sprzyja jej wygodna komunikacja z centrum Zakopanego.

W Zakopanem przybywa ścieżek rowerowych. W ostatnich latach powstało ich dużo, każda rodzina bez względu na wiek dzieci, znajdzie prostsze, krótsze bądź dłuższe trasy.

Wilczy apetyt na rowerze

Każda aktywność fizyczna, zwłaszcza w górach, sprawia, że w człowieku budzi się wielki głód. Nie zawsze na trasie rowerowej znajdziemy sklep czy też karczmę, dlatego na rodzinny wypad warto się zabezpieczyć prowiantem. W ostatnim czasie wygodne stały się śniadania na zamówienie, które nie tylko są pożywne przed wyprawą rowerową, ale też można zrobić bułki na drogę. Pełna oferta na stronie: https://www.sniadania.com.pl/. Z pewnością ciepła śniadania z dowozem rozwiążą problem gości wynajmujących domki i apartamenty bez wyżywienia. Do śniadania zamówisz też dodatki, owoce, jogurty, które świetnie sprawdzają się na rowerach.

W Zakopanem nie ma problemu z wypożyczeniem rowerów, a także fotelików rowerowych dla najmłodszych. Znika więc wymówka, że nie wzięliśmy rowerów.