KNEIPP jest producentem opartych na naturalnych składnikach kosmetyków, które są wytwarzane z najwyższej jakości ekstraktów roślinnych, na podstawie receptur o naukowo potwierdzonej skuteczności. Fundamentem powstania oraz rozwoju marki jest filozofia księdza Sebastiana Kneippa (1821- 1897), prekursora naturalnych metod leczenia. Metoda KNEIPP-a, oparta na filozofii Sebastiana Kneippa, jest uznawana od 2015 roku za niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO. Pięć filarów jego nauki – woda, rośliny, ruch, odżywianie oraz równowaga stały się podstawą strategii rozwoju produktów kosmetycznych.

Również chcielibyście zrezygnować z groźnego dla planety plastiku? Marka dąży do tego! Dlatego stworzona została strategia, która docelowo pomoże, krok po kroku, wyeliminować plastik z asortymentu marki do 2025 roku. Użycie włókien trawy, naturalnego korka, etykiety z papieru kamiennego to pierwsze kroki. Konsekwentnie będzie wymieniać materiały w swoich opakowaniach i tym samym jeszcze lepiej dbać o nasze środowisko. 

Poznajcie nominowany produkt!

Koloryzujący balsam do pielęgnacji ust Kneipp to następca bezbarwnych pomadek Kneipp. Dotychczasowy projekt naturalnych balsamów do ust został jeszcze bardziej wzbogacony – opakowanie i składane pudełko są smuklejsze i nawiązują do kosmetyków do makijażu. Dodatkowo, kolor grafiki prezentującej usta na opakowaniu, odzwierciedla kolor pomadki. Koncepcja opakowania pokazuje, że w przypadku użycia materiałów ekologicznych, można nie tylko uzyskać wysoką jakość, ale także atrakcyjny wygląd.

Składane pudełko

Kartonik, w który jest opakowana pomadka to mieszanka makulatury z włóknami z trawy. Dzięki temu w procesie produkcji opakowań ograniczono emisję dwutlenku węgla o 1/3, jak również gazów cieplarnianych. Produkcja jednej tony tego typu opakowania wymaga 3000 litrów wody mniej niż produkcja 1 tony standardowego opakowania.

Nakrętka i dół pomadki

Nakrętka w 99% wolna od plastiku, wykonana z masy papierowej, która pochodzi z mieszanki surowców wykorzystywanych do produkcji papieru. Nie zawiera w sobie ropy naftowej, przez co jest biodegradowalna i bezpieczna dla środowiska.

Dół pomadki składa się z mieszanki papieru i korka. Nasz korek pozyskiwany jest między innymi z odpadów powstających przy produkcji korków do wina.

Zrównoważony rozwój

Zarówno mieszankę papieru, jak i korek można poddać recyklingowi. Mieszanka papieru jest biodegradowalna i uzyskała certyfikat OK Compost.

Pomadka to 100% naturalnych składników – bogata w masła i woski roślinne.

Nagrody

Opakowanie pomadki otrzymało nagrodę Reddot, za najlepszy, innowacyjny design.

artykuł we współpracy z marką Kneipp