Marka bioExpert® powstała 10 lat temu na bazie wieloletnich doświadczeń właściciela marki, firmy bioArcus, w stosowaniu kultur bakteryjnych w przemyśle. O wyjątkowości marki bioExpert® stanowi linia unikalnych, ekologicznych produktów dla domu i ogrodu, których podstawowym składnikiem są aktywne bakterie saprofityczne wykorzystujące naturalne procesy biologicznego rozkładu zanieczyszczeń, bez wszechobecnej chemii. Preparaty te są niezwykle skuteczne a przy tym przyjazne dla środowiska, bezpieczne w użyciu oraz ekonomiczne. Wszystkie preparaty mają odpowiednie atesty i certyfikaty potwierdzające ich unikatowy skład i bezpieczeństwo. Marka została nominowana w plebiscycie Influencer’s Top 2021. Poznajcie nominowany produkt!

EKO SASZETKA BIOEXPERT – INNOWACYJNY SPOSÓB NA PRANIE

EKO Saszetka z magnezem do EKO prania to saszetka wielokrotnego użytku przeznaczona do prania w pralce bez konieczności stosowania chemii.Nie zawiera związków chemicznych = idealna dla niemowląt, alergików i skóry wrażliwej. Skuteczna w niskich temperaturach i krótkich programach EKO, czyli przyjazna dla środowiska i portfela.

JAK DZIAŁA SASZETKA?

Podczas kontaktu z wodą, granulki magnezu w wyniku reakcji chemicznej wytwarzają pęcherzyki wodoru, a woda ulega jonizacji. Najonizowana woda posiada unikalne właściwości usuwania łoju, naskórka, pleśni, zarazków, bakterii i zapachów i pozostawia ubrania świeże, czyste i bezpieczne dla naszej skóry.

SKUTECZNOŚĆ

Saszetka nie tylko samodzielnie usuwa zanieczyszczenia z tkanin, ale również wzmacnia działanie detergentów, gdy zdecydujemy się je zastosować do prania mocno zabrudzonych ubrań. Saszetka ułatwia również usunięcie pozostałości detergentów z tkanin oraz różnorakich zapachów podczas fazy płukania. Dzięki temu pranie jest czyste, bez zapachu i bezpieczniejsze dla skóry.

PRALKA I TKANINY BEZ BAKTERII


W wyniku reakcji magnezu z wodą poziom pH wody podnosi się z 7,5 do 10,5. Odczyn zasadowy nie sprzyja mikroorganizmom, uniemożliwiając im przetrwanie i rozwój. Dlatego nawet w niskich temperaturach i podczas prania w krótkich cyklach EKO Saszetka skutecznie obniża ilość mikroorganizmów w tkaninach.

BEZPIECZNE PRANIE
Skład saszetki to 99,95 % specjalnie spreparowanego magnezu. Nie ma w niej sprasowanych, wolno uwalniających się środków piorących, dlatego jest bezpieczna podczas użytkowania. W przeciwieństwie do proszku saszetka nie pyli (nie krąży w domu z kurzem) i nie pozostawia na dłoniach i praniu chemicznych związków piorących.

Potwierdzają to przeprowadzone testy i badania laboratoryjne.

W chwili obecnej linia produktów bioExpert® obejmuje:

  • kategorię DOM: naturalne, ekologiczne środki czystości oraz do prania
  • kategorię OGRÓD: środki do czyszczenia oczek wodnych, wody deszczowej i powierzchni oraz preparaty do kompostowania i wzrostu roślin
  • kategorię ZAPACHY: płynne koncentraty oraz saszetki antyodorowe usuwające nieprzyjemne zapachy z koszy na śmieci lub po zwierzętach domowych
  • kategorię INSTALACJE: tabletki biologiczne do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz preparaty udrażniające i wspomagające ich pracę

artykuł we współpracy z marką bioExpert®