Trudny tydzień w pracy? Zbyt wiele obowiązków? A może przemęczenie związane z pogodą? Nieważne, co wpłynęło na Twój słabszy nastrój – czas go poprawić! Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na odprężenie po naprawdę ciężkim tygodniu. Wypróbuj je, gdy czujesz, że Twój organizm potrzebuje wsparcia.

1. Gorąca kąpiel

Nic nie rozluźnia ciała tak doskonale, jak ciepły prysznic lub dłuższa kąpiel w wannie. Przygotuj świece zapachowe, włącz cichą muzykę, a do wanny wrzuć ulubione kule do kąpieli. To pozwoli Ci wejść w stan pełnego relaksu i cieszyć się momentem prawdziwego odpoczynku.

2. Zastosowanie naturalnej maści CBD

Po odprężającej kąpieli czas na naturalne kosmetyki. Wypróbuj koniecznie czym jest olejek CBD. Dlaczego warto? Ponieważ, jak wskazują badania, w naszej skórze mamy układ endokannabinoidowy. Stymulowanie go przez miejscowe stosowanie kannabidiolu (np. w postaci maści z konopi) może znacznie poprawić kondycję naszego ciała.

3. Dobra książka i relaksacyjna muzyka

Odprężenie to także odcięcie się od bodźców, takich jak ekrany komputerów czy ciągle dzwoniące telefony. Spróbuj wyciszyć się i wejść w świat swojej wyobraźni, np. czytając fascynującą biografię czy książkę podróżniczą. Jeśli chcesz się uspokoić, koniecznie posłuchaj muzyki relaksacyjnej lub dźwięków natury.

4. Aktywność fizyczna

Rozciąganie, joga, pilates, ćwiczenia oddechowe, spokojny trucht, czyli tzw. slow jogging, a także nordic walking – te nieobciążające ćwiczenia pomogą Ci złapać utracony balans. Pamiętaj, ćwicz tak, żeby móc swobodnie rozmawiać – szybsze tempo i zadyszka nie wpłyną pozytywnie na relaks.

5. Piesza wędrówka

Spacer z własnymi myślami? Czemu nie! Jeśli dodać do tego piękne okoliczności przyrody: pobliski las albo ulubiony park – mamy przepis na natychmiastowe odprężenie. Aby poczuć się jeszcze lepiej, chodź swobodnie, trzymaj wyprostowaną postawę i się uśmiechaj.

6. Medytacja

Niezależnie od tego, czy trwa 5, 10 czy 20 minut – medytacja pozwala uporządkować myśli, które piętrzą się w naszej głowie. Do tego poprawia oddech i umożliwia Ci skupienie się na danej chwili. To czas, który spędzasz tylko i wyłącznie ze sobą i ze swoim wnętrzem.

7. Relaksacyjny masaż

Aby zrealizować ten punkt nie musisz umawiać się na wizytę w salonie masażu. Wystarczy poznać techniki automasażu: rozcieranie dłoni, delikatne głaskanie barków, subtelne ugniatanie mięśni, rozcieranie skóry ruchami kolistymi – to tylko niektóre z proponowanych sposobów masażu.

8. Spotkanie z przyjaciółmi

Czasem, aby zrelaksować się, potrzeba drugiej osoby. Warto opowiedzieć komuś o swoim ciężkim tygodniu, posiedzieć razem, wypić wspólną herbatę – czas spędzony z przyjacielem pomaga rozładować stres. Może się również zdarzyć odwrotnie: słabszy okres będziemy chcieli spędzić zupełnie sami. W tej kwestii należy wsłuchać się w siebie i odkryć, czego nam potrzeba.

9. Drzemka

Nic tak nie uspokaja, jak zdrowy sen. Aby się wyciszyć, weź kąpiel, ubierz się w wygodną piżamę, odłóż telefon, ustaw odpowiednią temperaturę w pokoju, wypij ciepłe kakao lub czekoladę, przeczytaj coś i po prostu oddaj się błogiemu odpoczynkowi. Jeśli chcesz dobrze się wyspać, wypróbuj olejki CBD – świetnie odprężają i zapewniają lepszy sen.

Do odprężenia po ciężkim tygodniu nie trzeba wiele. Wystarczy skupić się na tym, czego potrzebuje nasze ciało i umysł. Niezależnie od tego, czy będzie to kąpiel, masaż, rytuał z odprężającą maścią CBD, czy czas spędzony samotnie – ciesz się chwilą i celebruj moment odpoczynku!

artykuł we współpracy z KANASTE