Decydując się na nowe wyposażenie naszej kuchni indukcyjnej, powinniśmy się sprawdzić wszystkie właściwości garnków, jakie oferują nam producenci. Każdy z zestawów dostępnych w sklepach może być dostosowany do innych typów kuchenek, jeśli wykorzystujemy do gotowania płyty indukcyjne, to warto mieć pewność, że garnki nadają się do kuchenki indukcyjnej.

Jak rozpoznać garnki i patelnie na indukcję?

Garnki na indukcję przede wszystkim wyposażone są w dno indukcyjne, które na płytach indukcyjnych pozwolą nam na niezwykle szybkie gotowanie, dzięki czemu zmniejszą się także koszta związane z eksploatacją garnków oraz naszej kuchenki. Dno naczynia wykonane jest z kilku warstw, to właśnie sprawia, że ciepło jest zatrzymywane wewnątrz garnka, co jest dużym atutem, kiedy gotujemy na imprezę lub dla całej rodziny. Wybierając garnki indukcyjne mamy do wyboru bardzo różne materiały i powłoki, z których są wykonane, wszystko zależy od naszych preferencji.

Garnki ceramiczne, marmurowe oraz stalowe w kuchni indukcyjnej

Niezależnie od powłoki i materiału, z którego są wykonane nowoczesne zestawy garnków, dostosowane są do różnego typu kuchenek, warto upewnić się, że nasz wymarzony zestaw będzie miał odpowiednie dno dopasowane do kuchenki indukcyjnej. Garnki ceramiczne oraz garnki emaliowane z powłoką ceramiczną oferują bardzo ładny design, który nadaje im wyjątkowego charakteru, warto jednak pamiętać, że nie zaleca się ich myć w zmywarce, ponieważ powłoka ceramiczna może utracić swoje wyjątkowe właściwości. Warto jednak zaznaczyć, że emaliowane garnki są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i wysokiej klasy dna naczynia oraz najczęściej metalowe uchwyty. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz także garnki na płytę indukcyjną wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, każdy z nich z łatwością umyjesz przy pomocy zmywarki. Co więcej, są wyposażone w uchwyty odporne na nagrzewanie się, a wielowarstwowe dno garnka, pozwoli na szybkie i równomierne gotowanie.

Marmurowe garnki indukcyjne

Dużą popularnością cieszą się garnki pokryte marmurową powłoką. Te nowoczesne garnki indukcyjne wykonane są z aluminium, a nieprzywierająca powłoka, która imituje marmur, zachwyca swoją odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Najlepsze garnki tego rodzaju wyposażone są w stalowy uchwyt, które jest bardzo odporny na nagrzewanie się. Każdy wysokiej klasy zestaw garnków indukcyjnych jest wolny od szkodliwych substancji, takich jak ołów. Garnki na indukcję wykonane z materiału imitującego marmur zachwycają swoim designem i doskonale sprawdzają się na każdej kuchence indukcyjnej.

Patelnie, które najlepiej sprawdzą się na Twojej płycie indukcyjnej

Patelnie indukcyjne, to doskonałe narzędzie do każdej nowoczesnej kuchni, niezwykle popularne ze względu na równomierne rozprowadzanie ciepła, które skraca czas przygotowywania posiłków oraz ułatwia przygotowywanie każdego rodzaju potraw. Kuchenki indukcyjne są bardzo popularne i coraz domów i mieszkań są w nie wyposażone, dlatego warto wybrać dostosowane do nich akcesoria kuchenne. Idealnie płaskie patelnie dostosowane do płyt indukcyjnych wykonane są z wielu różnych materiałów i różnią się powłokami. Bardzo popularne patelnie granitowe zapobiegają przywieraniu potraw i są odporne na ścieranie, każdą z nich można bezpiecznie myć w zmywarce i zachwycają swoim nowoczesnym i eleganckim designem. 

W sprawdzonych sklepach można także znaleźć patelnie indukcyjne wykonane z powłoki marmurowo-ceramicznej. Powłoka tego typu nie wchodzi w reakcję z żywnością podczas gotowania, zapewnia doskonałe przewodzenie ciepła i sprawdzi się na każdym rodzaju kuchenek. Warto także dodać, że można także wybrać patelnie wykonane z wysokiej jakości żeliwa, które nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur i doskonale trzyma ciepło, trzeba jednak pamiętać, że patelni żeliwnych nie należy myć w zmywarce, ponieważ można uszkodzić jej powłokę.

artykuł we współpracy z EUROP JOANNA GIEREK