Wiosna i lato to idealny moment, by zmienić środek transportu na bardziej ekologiczny. Świetnym pomysłem wydaje się rower! Coraz popularniejsze są rowery elektryczne – i nic w tym dziwnego. To dobre rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach! Zwłaszcza, jeśli myślimy o tym, by rower na dobre zastąpił nam samochód – wtedy możliwość skorzystania ze wspomagania, staje się bezcenna. Rower elektryczny to sprzęt, który przyda się naprawdę wielu osobom i inwestycja, sprawi, że poruszanie się po okolicy stanie się nie tylko bardziej ekologiczne, ale w wielu przypadkach sprawniejsze, bo będziemy mogli omijać korki. Jak wybrać dobry rower elektryczny? Podpowiadamy, wskazując najważniejsze cechy!

Dla kogo rower elektryczny?

Rower elektryczny to sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Kto przede wszystkim powinien zastanowić się nad inwestycją w tego typu środek transportu?

  • Osoby dojeżdżające do pracy – znacznie łatwiej dojechać do pracy rowerem elektrycznym nie tylko ze względu na odległość, ale możliwość dotarcia na spotkanie biznesowe w odpowiednim stroju. Jeśli mamy po drodze wzniesienia, jadąc na tradycyjnym rowerze, z dużą dozą prawdopodobieństwa musielibyśmy się przebierać. Korzystając ze wspomagania – zwykle nie ma takiej konieczności.
  • Seniorzy – w pewnym wieku łatwiej dla stawów jest, gdy możemy poruszać się na rowerze z silnikiem. To również zachęta dla naszych rodziców czy dziadków, by nie rezygnowali z aktywności fizycznej.
  • Osoby dowożące dzieci do przedszkola lub na zajęcia – wielu rodziców korzysta z roweru, by dowieźć dzieci do placówki. Tymczasem, kilkulatek w foteliku to spory ciężar, który dość mocno przeszkadza w płynnej jeździe, zwłaszcza na bardziej wymagającym terenie. Dlatego rower elektryczny będzie dobrym rozwiązaniem!

Oczywiście, rower elektryczny może wybrać każdy, kto tego potrzebuje. Warto jednak wskazać, że to sprzęt uniwersalny, który może pomóc w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rower elektryczny?

Rowery elektryczne różnią się nie tylko wyglądem, ale i parametrami. Na co zwrócić uwagę, wybierając model idealny dla siebie? Oto najważniejsze cechy!

  • Zasięg na jednym ładowaniu – dobrze sprawdzić, ile kilometrów przejedziemy ze wspomaganiem silnika na jednym ładowaniu. Im więcej, tym oczywiście lepiej.
  • Czas ładowania – jeśli chcemy podładować baterię w trakcie naszej pracy, dobrze, by się udało zmieścić w kilku godzinach.
  • Uruchamianie silnika – optymalnie, gdy włącza się w momencie, gdy zaczynamy pedałować, a dodatkowo – „wyczuwa” wzniesienia, gdy do nich dojeżdżamy.
  • Przerzutki – warto zwrócić rodzaj na liczbę przerzutek i ich producenta.
  • Wyświetlacz – rozwiązanie tego typu pozwoli monitorować wszystkie parametry jazdy. Im wygodniejszy w obsłudze, tym lepiej!
  • Rodzaj ramy, wielkość kół – chociaż w kwestii parametrów, zwykle zwracamy uwagę na te związane z działaniem silnika, musimy pamiętać o tym, że rower powinien być wygodny i dostosowany do naszych potrzeb. Powinniśmy swobodnie z niego wsiadać i na niego wsiadać.

Rower elektryczny to ekologiczny środek transportu, który ciągle zyskuje na popularności! Ciepłe miesiące to idealny moment, by dokładnie obejrzeć rowery elektryczne w sklepie MediaMarkt, porównać poszczególne modele i sprawdzić opinie użytkowników. Relacje osób, które kupiły już dany rower, pomogą nam zdecydować, czy sprzęt, który wpadł nam w oko, odpowiada faktycznie naszym potrzebom. Rower elektryczny to ciągle zwykle większy wydatek niż pojazd w wersji tradycyjnej. Warto jednak potraktować ten sprzęt jako inwestycję, która dość szybko się zwróci – nie tylko niwelując koszty dojazdów, ale też w postaci lepszej kondycji!

artykuł we współpracy z Media Markt