Zupełnie nowego Nissana Micra można opisać jednym słowem – rewolucyjny. Piąta generacja modelu, którego europejska historia sięga roku 1983, stanowi ogromny krok naprzód w porównaniu do poprzednika oraz względem wcześniejszych trzech niezwykle popularnych generacji.

Nowa Micra jest dłuższa, szersza i niższa od poprzedniczki. Model został umiejscowiony w samym sercu segmentu miejskich hatchbacków, w którym panuje olbrzymia konkurencja.

 • Dynamiczne linie, wyrazista stylistyka nadwozia
 • Atrakcyjne wnętrze wykończone wysokiej jakości materiałami, pełne najlepszych w segmencie technologii
 • Zaprojektowany specjalnie do tego modelu system nagłośnienia BOSE Personal, obejmujący między innymi głośniki umiejscowione w zagłówku fotela kierowcy
 • Trzy dynamiczne i wydajne silniki o niewielkiej pojemności
 • Zwrotność i dynamika połączona z pewnością i bezpieczeństwem prowadzenia
 • Pięć wersji wyposażenia, wyraziste kolory nadwozia oraz szeroki program personalizacji

W stosunku do zaprojektowanego i opracowanego z myślą właśnie o tej grupie klientów modelu stawiane są wyraźne oczekiwania: ma on ponownie trafić do czołówki 10 najlepiej sprzedających się modeli w segmencie i stanąć do walki z najlepszymi i najpopularniejszymi modelami w swojej klasie. Nowy Nissan Micra ma szansę nie tylko osiągnąć, ale i przeskoczyć postawione przed nim cele.

Kluczem do atrakcyjności samochodu jest jego muskularne, wyraziste nadwozie, które nadaje nowy kierunek rozwojowi modelu Micra. Współczesne wzornictwo oraz elegancję można znaleźć także wewnątrz: kabina odznacza się wysoką jakością wykończenia w dwóch odcieniach i z wykorzystaniem miękkich w dotyku materiałów. Dzięki doskonałej organizacji przestrzeni pięciodrzwiowe nadwozie oferuje osobom podróżującym na przednich fotelach najwyższy w tej klasie poziom ergonomii, bez uszczerbku dla komfortu podróżowania na tylnej kanapie. Całości dopełnia oferujący sporą ilość miejsca bagażnik.

Nowy Nissan Micra jest także liderem technologii: oferuje kilka systemów wspomagających jazdę, które spotyka się zwykle w droższych modelach. Zostały one wprowadzone po raz pierwszy nie tylko w modelu Micra, ale i w całym segmencie. Do wspomnianych technologii należy system inteligentnej interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu, który w razie potrzeby delikatnie koryguje tor jazdy samochodu.

Także po raz pierwszy wprowadzono niezwykle popularny system kamer 360° – dokładnie taki sam, jaki oferują modele Qashqai i Juke. Te i inne technologie wpisują się w koncepcję inteligentnej mobilności Nissana, która zakłada wyeliminowanie w przyszłości emisji i śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

Dla miłośników muzyki ważnym elementem wyposażenia samochodu będzie system nagłośnienia BOSE Personal. Niespotykane nigdzie indziej w samochodach typu hatchback segmentu B zaawansowane głośniki umiejscowione w zagłówku fotela kierowcy zapewniają wrażenie zanurzenia się w przestrzennym dźwięku.

Nowy Nissan Micra to także pojazd, który doskonale się prowadzi i zapewnia pewną jazdę przy zachowaniu pełnej równowagi pomiędzy zwinnością, dynamiką oraz poczuciem bezpieczeństwa, jakie towarzyszy przewidywalności zachowań samochodu.

Pojazd jest oferowany z trzema silnikami – dwoma benzynowymi i jednym Diesla – połączonymi z pięciostopniową manualną skrzynią biegów. Każda z pięciu wersji modelu – Visia, Visia+, Acenta, N-Connecta i Tekna – odznacza się bogatą ofertą standardowego wyposażenia.

Nowy Nissan Micra ma wiele do zaoferowania osobom, które chciałyby za jego pośrednictwem wyrazić swoją osobowość i swoje preferencje estetyczne. Pojazd będzie dostępny w wielu wariantach personalizacji zarówno nadwozia, jak i wnętrza w oparciu o szeroki wybór eleganckich i nowoczesnych kolorów.

Obietnica marki Nissan – ekscytujące innowacje – jest widoczna w każdym elemencie modelu Micra. Nigdzie indziej nie jest to tak oczywiste jak w usłudze Nissan Intelligent Get&Go. Jest to program wspólnego leasingu, którego pilotażowa edycja będzie prowadzona w 2017 roku w Paryżu. Jeżeli zakończy się powodzeniem, program zostanie rozszerzony na inne kraje.

Program ten stanowi potwierdzenie, że najnowszy rozdział w historii modelu Micra pisany jest w warunkach, w których klient znajduje się w centrum zainteresowania. Program Intelligent Get&Go ma zapewnić łatwiejszy dostęp do nowego Nissana Micra w ramach innowacyjnego cyfrowego partnerstwa klientów, którzy czerpią korzyści z niższych stawek leasingowych w pełni dopasowanych do ich potrzeb eksploatacyjnych.

Guillaume Cartier, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Nissana w Europie, tak to komentuje: „Wynieśliśmy europejski segment samochodów kompaktowych na nowy poziom, skupiając uwagę na tym, czego klienci rzeczywiście chcą dziś i oczekują jutro. Zupełnie nowy Nissan Micra to wyjątkowy samochód, który wyróżnia się ekspresyjną stylistyką, nowoczesnym wnętrzem i bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi”.

Dodaje także: „W Europie Micra budzi pozytywne skojarzenia, czego dowodem są ponad trzy dekady obecności na rynku oraz ponad 3,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Nissan Micra był pierwszym japońskim modelem, który zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku w 1993 roku”.

Lista zamówień na nowego Nissana Micra została dla kilku rynków otwarta w grudniu 2016 roku. W pozostałych europejskich krajach sprzedaż ruszyła w styczniu 2017 roku. Pierwsze zamówienia zostały zrealizowane – w zależności od kraju – w marcu lub kwietniu 2017 roku.

Nowy Nissan Micra z bliska: kultowy model wymyślony na nowo

Nissan Micra cieszy się dużą popularnością na rynku europejskim już od 34 lat. Wprowadzony do sprzedaży w 1983 roku, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych modeli przez klientów. Od chwili premiery na całym świecie sprzedano już ponad 7 mln egzemplarzy, z czego 3,5 mln w samej Europie.

Nowy Nissan Micra to już piąta generacja modelu, który od początku powstawał przede wszystkim jako odpowiedź na potrzeby klientów. Zorganizowano specjalne grupy fokusowe i zaangażowano ośrodki badawcze, które określiły podstawowe założenia projektu – budowy bezkompromisowego pojazdu w odpowiedzi na potrzeby europejskich nabywców małych samochodów.

Ekspresyjne wzornictwo

Nowy Nissan Micra o dynamicznych proporcjach nadwozia typu hatchback, z długością całkowitą 3999 mm trafia w sam środek segmentu B. Widoczne z każdej strony wyraziste, ostre linie nadwozia nadają sylwetce muskularny i zadziorny wygląd, obok którego trudno przejść obojętnie.

Jednak atuty tego modelu nie sprowadzają się jedynie do wyglądu: nowy Nissan Micra oferuje najniższy w swojej klasie współczynnik oporu powietrza na poziomie zaledwie 0,29, co przekłada się na oszczędność paliwa.

Ten dostępny jedynie w wersji pięciodrzwiowej model jest dłuższy, niższy i szerszy od poprzednika. Większy jest także rozstaw osi. Nowy Nissan Micra to najszerszy i jeden z najniższych modeli wśród samochodów typu hatchback segmentu B.

Patrząc z przodu, skrócona maska silnika i mniejszy kąt nachylenia słupka A podkreślają muskularność sylwetki. Wąskie reflektory przednie są wyposażone w charakterystyczne światła LED do jazdy dziennej w każdej wersji wyposażenia. Lampy halogenowe są oferowane standardowo we wszystkich wersjach, natomiast kompletne oświetlenie na bazie technologii LED jest dostępne opcjonalnie. Oprócz ekspresyjnego wzornictwa elementy te zapewniają większą oszczędność paliwa i lepszą widoczność. Lampy kierują uwagę na kratę wlotu powietrza z motywem litery V, która podkreśla odważną stylistykę nowego Nissana Micra – teraz z nowym, płaskim znaczkiem Nissana.

Z boku uwagę zwraca opadająca linia dachu oraz ekspresyjna linia boczna biegnąca przez całą długość nadwozia, opadająca gwałtownie na wysokości drzwi przednich i wznosząca się w tylnej części auta. Czarne słupki B i C wywołują wrażenie dachu zawieszonego w powietrzu, a w słupku C dyskretnie umiejscowiono klamki tylnych drzwi.

Z tyłu nadwozia znajdują się charakterystyczne lampy w kształcie bumerangu. Pod nimi jest masywny zderzak o teksturze włókna węglowego, pod którym ukryta została końcówka układu wydechowego. Dach we wszystkich wersjach zakończony jest sportowym spojlerem, który poprawia własności aerodynamiczne samochodu. Wszystkie te elementy nadają tyłowi modelu charakterystyczny wygląd.

Nowy Nissan Micra jest dostępny w 10 kolorach nadwozia: matowych Ivory (kość słoniowa) i biały, metalizowanych: srebrnym Platinum, szarym Gunmetal i czarnym Enigma oraz specjalnych metalizowanych: pomarańczowym Energy, czerwonym Passion, zielonym Pulse oraz niebieskim Power. Biorąc pod uwagę specyfikę segmentu, można się spodziewać, że te ostatnie, żywe kolory będą się cieszyć największą popularnością. Jedyny lakier perłowy oferowany w modelu to biały Glaze.

Trzy spośród wymienionych kolorów – pomarańczowy Energy, zielony Pulse oraz czerwony Passion – są unikalne dla modelu Micra, a ostatni wykorzystuje innowacyjną technologię pokrycia nadwozia przyciemnioną, błyszczącą powłoką, która nadaje mu wyjątkowo żywy wygląd. Jest to kolejny element wprowadzony w tym modelu po raz pierwszy.

Atrakcyjne wnętrze

Wnętrze nowego Nissana Micra zostało ukierunkowane na potrzeby klienta. Kabina zorganizowana została wokół deski rozdzielczej w kształcie litery T z prostymi i harmonijnie połączonymi elementami, które wspólnie tworzą komfortową przestrzeń dla kierowcy i pasażera na przednim fotelu. Wskaźniki i przyciski zostały ergonomicznie rozmieszczone, co stanowi gwarancję funkcjonalności i bezpieczeństwa. W porównywaniu z rywalami nowy Nissan Micra oferuje najkrótszy czas odrywania wzroku od drogi podczas obsługiwania urządzeń pokładowych w czasie jazdy.

Priorytetem zespołu projektantów było osiągnięcie najwyższych poziomów wyrafinowania i postrzeganej jakości, co było możliwe dzięki wprowadzeniu w każdej wersji modelu miękkich w dotyku materiałów w dwóch odcieniach. Wysokiej klasy elementy wykończeniowe obejmują wielofunkcyjną, spłaszczoną u dołu kierownicę oraz oferowane we wszystkich wersjach chromowane wykończenie klamek oraz otworów nawiewu.

Kolejnym celem projektantów nowego Nissana Micra było zapewnienie najwyższego poziomu ergonomii. Dzięki przemyślanej organizacji przestrzeni model ten wyznacza nowe standardy wśród hatchbacków segmentu B. Standardowo kierownica zapewnia regulację wysokości i głębokości, a dzięki niżej położonym siedziskom foteli kierowca i pasażer mają wyjątkowo dużo miejsca nad głową.

Dodatkowo dzięki dużej możliwej regulacji odległości fotela od kierownicy oraz nachylenia oparcia samochód może wygodnie prowadzić nawet osoba o wzroście 203 cm. Zespół projektantów Nissana może to potwierdzić – jeden z jego członków ma dokładnie tyle wzrostu. Inna osoba z tego samego zespołu ma z kolei 152 cm wzrostu i także ona świetnie czuje się za kierownicą nowego Nissana Micra.

Specjalnie zaprojektowane fotele przednie zapewniają stałe podparcie pleców, co pozwala ograniczyć zmęczenie kierowcy podczas dłuższych tras. Szersza bryła samochodu w porównaniu z poprzednim modelem oznacza więcej miejsca na wysokości łokci dla pasażerów podróżujących z tyłu. Pojazd oferuje także najwięcej w swojej klasie miejsca na wysokości ramion oraz kolan.

Spora pojemność bagażnika – 300 litrów (VDA) – nie powoduje zmniejszenia miejsca na nogi na tylnej kanapie. Po złożeniu siedzenia w stosunku 60:40 można uzyskać pojemność 1004 litrów.

W kabinie wprowadzono przemyślane schowki, których lokalizacja, pojemność i konstrukcja zostały dostosowane do potrzeb i wygody pasażerów. Większe przedmioty można umieścić na konsoli środkowej, przed dźwignią skrzyni biegów. Do dyspozycji kierowcy jest półka na telefon z dyskretnym oświetleniem oraz gniazdami USB i 12V.

Przedni schowek ma pojemność 10 litrów i może pomieścić dwulitrową butelkę. Z kolei butelki o pojemności do 1,5 litra można przewozić w kieszeniach w drzwiach przednich. Oprócz tego pomiędzy fotelami z przodu znajdują się 2 uchwyty na kubki, a dodatkowy uchwyt dostępny jest z tyłu. Standardowo we wszystkich wersjach, oprócz podstawowej, oferowana jest klimatyzacja, której automatyczny wariant dostępny jest w wyższych wersjach wyposażenia.

Intuicyjne technologie

Wysokiej klasy nagłośnienie BOSE Personal

Nowy Nissan Micra oferuje wiele intuicyjnych technologii utrzymania kontroli nad pojazdem z myślą o zapewnieniu kierowcy wyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa. Wiele z nich jest dostępnych standardowo niezależnie od wersji. Inne są oferowane w wybranych wersjach lub opcjonalnie.

Po raz pierwszy w samochodzie typu hatchback segmentu B wprowadzono wysokiej klasy nagłośnienie BOSE Personal, które zapewnia wrażenie zanurzenia się w przestrzennym dźwięku dzięki dwóm głośnikom umiejscowionym w zagłówku fotela kierowcy.

System BOSE Personal zapewnia łącznie 6 głośników – pozostałe znajdują się w przednich drzwiach oraz słupkach A. Inżynierowie BOSE i Nissana wspólnie postanowili postawić na jakość, a nie na ilość.

System ten nie jest dostępny w żadnym innym modelu na rynku i został zaprojektowany specjalnie z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości dźwięku w kabinie. Wykorzystano w nim wydajny, a jednocześnie lekki wzmacniacz, który ukryto pod siedzeniem kierowcy i który zapewnia otoczenie dźwiękowe wypełniające całą przestrzeń bez potrzeby montowania zajmującego dużo miejsca głośnika niskotonowego. System BOSE Personal jest dostępny standardowo w wersji Tekna i opcjonalnie w wersjach Acenta oraz N-Connecta.

NissanConnect

Kierowca może sterować pracą wielu elementów wyposażenia nowego Nissana Micra za pośrednictwem zlokalizowanego w środkowej części deski rozdzielczej systemu informacji i rozrywki NissanConnect. Ten najbardziej zaawansowany z tego typu systemów jest standardowo dostępny w wersjach Tekna i N-Connecta oraz opcjonalnie w wersji Acenta. System informacji i rozrywki w wersji Acenta nosi nazwę Display Audio, a w wersjach Visia+ i Visia (opcjonalnie) montowany jest system podstawowy.

NissanConnect oferuje 7-calowy kolorowy ekran wielodotykowy, tuner radia cyfrowego DAB, nawigację satelitarną oraz aplikacje użytkowe.

System Display Audio oferuje taki sam ekran w połączeniu z technologią Apple CarPlay. Po podłączeniu za pomocą kabla Apple Lightning smartfonu iPhone użytkownik uzyskuje dostęp do obsługi głosowej Siri, map Apple z funkcją nawigacji, a także do muzyki, usług telefonicznych oraz wielu aplikacji, jak np. Audiobooks i Spotify.

Dopełnieniem systemu nagłośnienia jest wyświetlacz Advanced Drive Assist Display, zlokalizowany pomiędzy zegarami tablicy wskaźników. Jego umiejscowienie skraca czas oderwania wzroku od drogi, a pięciocalowy kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości zapewnia czytelne informacje na temat stanu samochodu i parametrów jazdy. System ten bazuje na technologii opracowanej dla modeli Qashqai i X-Trail i jest obsługiwany za pomocą specjalnych przycisków zlokalizowanych na kierownicy.

Szeroki wachlarz technologii bezpieczeństwa

Nowy Nissan Micra został wyposażony w najszerszy jak do tej pory w samochodzie tej wielkości wachlarz technologii bezpieczeństwa. Są to:

 • Inteligentna interwencja przy niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu. System ten zapobiega niezamierzonej zmianie pasa ruchu, a model Micra jest pierwszym wyposażonym w niego modelem Nissana w Europie. W chwili zadziałania systemu kierownica zaczyna delikatnie wibrować, samochód samoczynnie przyhamowuje i koryguje tor jazdy.
 • Inteligentny system hamowania awaryjnego. System ten pozwala uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki, a jego częścią jest technologia rozpoznawania pieszych, która jest dostępna po raz pierwszy w samochodzie typu hatchback Nissana w Europie.
 • Rozpoznawanie znaków drogowych. Technologia ta stanowi gwarancję, że kierowca przez cały czas zna ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi. Odczyt jest wyświetlany na tablicy wskaźników.
 • Adaptacyjne światła drogowe. Po aktywowaniu funkcji światła mijania są automatycznie przełączane na drogowe w celu poprawy widoczności i bezpieczeństwa nocą.
 • Inteligentny system kamer 360°. Cieszący się dużym uznaniem wśród klientów system kamer 360° ułatwia wykonywanie manewru cofania, a jego częścią jest technologia wykrywania poruszających się obiektów.
 • Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu. Czujniki zainstalowane w tylnym zderzaku ostrzegają kierowcę wzrokowo i dźwiękowo o obecności pojazdu na sąsiednich pasach. Ogranicza to ryzyko kolizji podczas zmiany pasa ruchu.

Nissan Micra wyposażony jest standardowo w sześć poduszek powietrznych i zapewnia ostrzeżenie o niezapiętym pasie bezpieczeństwa oraz regulację wysokości pasa z przodu i z tyłu. Siedzenia samochodu, w tym także przedni fotel pasażera, przystosowane są do korzystania z systemu Isofix. W skład elektronicznych systemów bezpieczeństwa wchodzą: układ stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania oraz układ wspomagania ruszania pod górę. Nowy Nissan Micra oferuje także ogranicznik prędkości, czujnik adaptacyjnych świateł drogowych, automatyczne światła awaryjne oraz system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach.

Nowy Nissan Micra jest dostępny z pakietem bezpieczeństwa, który stanowi wyposażenie standardowe w wersji Tekna oraz opcjonalne w pozostałych wersjach. Dodatkowo wyposażenie obejmuje systemy inteligentnej interwencji przy niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu, inteligentnego hamowania awaryjnego, rozpoznawania znaków drogowych oraz adaptacyjnych świateł drogowych.

Technologie zwiększające bezpieczeństwo w nowym Nissanie Micra wpisują się w koncepcję inteligentnej mobilności Nissana, która zakłada wyeliminowanie w przyszłości emisji i śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Jej podstawą są inteligentne rozwiązania, które wcielając w życie obietnicę ekscytujących innowacji marki Nissan sprawiają, że kierowca zyskuje pewność bezpieczeństwa, jest lepiej skomunikowany z samochodem oraz odczuwa z nim większą więź.

Ogłoszona podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2016 roku koncepcja inteligentnej mobilności Nissana opiera się na trzech filarach: inteligentnej energii, która oznacza zaangażowanie w tworzenie zaawansowanych jednostek napędowych, czego najważniejszym przejawem obecnie jest rozwijanie przez Nissana pojazdów elektrycznych, przede wszystkim modelu LEAF; inteligentnej integracji, która oznacza umacnianie współpracy pomiędzy pojazdami a społecznością poprzez usprawnianie komunikacji oraz inteligentnej jeździe, które oznacza wzrost pewności prowadzenia dzięki zaawansowanym technologiom. Ten ostatni element zostanie niebawem urzeczywistniony wraz z wprowadzeniem technologii autonomicznej jazdy ProPILOT.

Pewna jazda

Nowy Nissan Micra to wyjątkowe auto, które doskonale sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i w trasie. Samochód przystosowany jest do jazdy zarówno po najlepszych, jak i najgorszych europejskich drogach oraz zapewnia zwrotność i dynamikę połączone z pewnością i bezpieczeństwem prowadzenia. Model ten oferuje wszystko, czego oczekuje współczesny nabywca samochodu typu hatchback z segmentu B.

Nowy Nissan Micra został zbudowany na istniejącej platformie V, ale wprowadzono w niej znaczące modyfikacje, aby zapewnić nowy poziom funkcjonalności. Na przykład dzięki większej sztywności i zaawansowanemu zawieszeniu Micra oferuje nadzwyczajną stabilność oraz mniejsze przechyły podczas pokonywania zakrętów. Dodatkową korzyścią jest obniżenie środka ciężkości związane z niską pozycją za kierownicą, możliwą dzięki doskonałej ergonomii wnętrza, co powoduje dalszy wzrost bezpieczeństwa prowadzenia. Wyposażony w bezszczotkowy napęd elektryczny układ kierowniczy jest responsywny i precyzyjny, co ułatwia wykonywanie manewrów.

Na dynamikę nowego Nissana Micra wpływają jeszcze dwie inne zaawansowane technologie:

 • Inteligentna kontrola ruchów nadwozia. Wykorzystując silnik i hamulce do ograniczenia kołysania przodu i tyłu pojazdu podczas pokonywania większych nierówności, np. progów zwalniających, technologia ta zapewnia poprawę komfortu jazdy. Ograniczenie kołysania zapewniają także amortyzatory, które tłumią ruchy nadwozia do przodu i do tyłu oraz na boki.
 • Inteligentna kontrola toru jazdy. Podczas pokonywania zakrętów system automatycznie dostosowuje prędkość kół pojazdu, w razie potrzeby przyhamowując któreś z nich, aby utrzymać optymalny tor jazdy.

Kabina nowego Nissana Micra odznacza się wyjątkowo skutecznym wyciszeniem, co przekłada się na większy komfort podróżowania. Umożliwiło to zastosowanie zaawansowanych technologii tłumienia dźwięków, których skuteczność jest najlepiej widoczna przy dużych prędkościach, na przykład na autostradzie. Wyciszenie chroni kierowcę przed hałasem z zewnątrz, powodowanym na przykład przez opony.

Silniki o małej pojemności

Nowy Nissan Micra jest oferowany z trzema silnikami o dużej mocy i niewielkiej pojemności – dwoma benzynowymi i jednym wysokoprężnym. Każdy z nich został dopasowany do charakteru pojazdu z myślą o zapewnieniu odpowiedniego połączenia mocy i oszczędności.

Silniki o niewielkiej pojemności w połączeniu z zaawansowanymi technologiami ograniczania zużycia paliwa, np. Stop/Start (ISS), mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia celu, jakim jest redukcja kosztów eksploatacji. Są także jednym z ważnych powodów zakupu samochodu typu hatchback segmentu B. Dwa spośród trzech silników są dostępne z systemem Stop/Start, który zapewnia zmniejszenie zużycia paliwa podczas postoju. Wszystkie trzy silniki współpracują z pięciostopniową manualną skrzynią biegów.

W planach jest wprowadzenie do gamy Nissana Micra kolejnych silników oraz automatycznej skrzyni biegów.

Pięć wersji wyposażenia

Nowy Nissan Micra jest dostępny w pięciu wersjach wyposażenia: Visia, Visia+, Acenta, NConnecta oraz Tekna. Nie wszystkie silniki są dostępne we wszystkich wersjach. Wnętrze każdego nowego Nissana Micra zostało wykończone w dwóch odcieniach i jest dostępne w trzech wariantach: jednym dla wersji Visia i Visia+, drugim dla wersji Acenta i N-Connecta oraz trzecim dla wersji Tekna. Skórzana tapicerka stanowi wyposażenie opcjonalne w wersji Tekna.

Dokładne parametry techniczne zależą od rynku, jednak podstawowe cechy poszczególnych wersji modelu przedstawiają się następująco:

 • Wyposażenie w wersji Visia obejmuje: 15-calowe stalowe obręcze/kołpaki, światła do jazdy dziennej w technologii LED, regulowane elektrycznie lusterka boczne ze zintegrowanymi kierunkowskazami, otwierane elektrycznie szyby przednie, spojler dachowy, system wspomagania ruszania pod górę, system inteligentnego hamowania awaryjnego, komputer pokładowy ze wskazaniem biegu oraz odczytem temperatury na zewnątrz, fotel kierowcy z regulacją wysokości, kierownica z regulacją wysokości/głębokości oraz deska rozdzielcza w dwóch odcieniach.
 • Wyposażenie w wersji Visia+ obejmuje ponadto: klimatyzację i podstawowe nagłośnienie z dwoma głośnikami.
 • Wyposażenie w wersji Acenta obejmuje dodatkowo: 16-calowe stalowe obręcze/kołpaki, lusterka boczne w kolorze nadwozia ze zintegrowanymi kierunkowskazami, klamki drzwi w kolorze nadwozia, system Display Audio z 7-calowym ekranem i czterema głośnikami, tempomat oraz tapicerkę w dwóch odcieniach.
 • Wyposażenie w wersji N-Connecta obejmuje ponadto: 16-calowe obręcze ze stopów metali lekkich, przednie reflektory przeciwmgłowe, składane i ogrzewane lusterka boczne, przyciemniane szyby, skórzaną kierownicę, automatyczną klimatyzację oraz system NissanConnect z 7-calowym ekranem.
 • Wyposażenie w wersji Tekna obejmuje dodatkowo: 17-calowe obręcze ze stopów metali lekkich, technologię inteligentnego kluczyka z przyciskiem uruchomienia silnika, kamerę cofania z czujnikami parkowania, nagłośnienie BOSE Personal z sześcioma głośnikami, pakiet bezpieczeństwa oraz elementy personalizacji wnętrza.

Personalizacja

Współczesny nabywca samochodu typu hatchback segmentu B odczuwa silną potrzebę wyrażenia za jego pośrednictwem swojego charakteru. W odpowiedzi na tę potrzebę Nissan wprowadził rozbudowany program personalizacji nowego modelu Micra z wykorzystaniem dodatkowych elementów i kolorów wzmacniających oddziaływanie już i tak wyrazistego nadwozia oraz atrakcyjnego wnętrza.

Nadwozie

Personalizacja nadwozia polega na wprowadzaniu wysokiej klasy anodyzowanych elementów dodatkowych. Od początku dostępne będą cztery kolory: niebieski Power, pomarańczowy Energy, czarny Enigma oraz chromowany Variant. Planowane jest wprowadzenie kolejnych kolorów. Personalizacja możliwa jest od wersji Acenta w górę, a wyboru kolorów dokonuje się w trzech pakietach:

 • Pakiet Podstawowy – nakładki na lusterka boczne, elementy wykończeniowe zderzaków, listwy boczne.
 • Pakiet Plus – dodatkowo 17-calowe obręcze ze stopów metali lekkich (do wyboru pięć wzorów).
 • Pakiet Ultimate – wszystkie powyższe plus wysokiej jakości, trwałe naklejki (do wyboru siedem wzorów). Mogą one zostać naklejone na bok, maskę i dach pojazdu oraz są objęte trzyletnią gwarancją na samochód.

Wnętrze

Pakiet personalizacji wnętrza obejmuje materiały i kolory, które umożliwiają zmianę wyglądu czterech głównych obszarów kabiny: foteli, podłokietników na drzwiach, obić na wysokości kolan oraz tablicy wskaźników. Pakiet jest dostępny od wersji Acenta w górę, a do wyboru są trzy kolory: niebieski Power, pomarańczowy Energy oraz czerwony Invigorating, które stanowią dopełnienie kolorów nadwozia.

Pakiet personalizacji wnętrza jest dostępny opcjonalnie w wersjach Acenta, N-Connecta i Tekna. Do wyboru, w zależności od wersji, są dwa kolory: niebieski Power i pomarańczowy Energy w wersjach Acenta i N-Connecta oraz pomarańczowy Energy i czerwony Invigorating w wersji Tekna. Personalizacja wnętrza nie jest możliwa w połączeniu z kolorami nadwozia Ivory (kość słoniowa), biały oraz zielony Pulse.

Za pośrednictwem dealerów Nissana można nabyć wiele dodatkowych elementów personalizacyjnych. Są to między innymi: listwy boczne, nakładki na lusterka boczne, elementy wykończeniowe zderzaków, dolne elementy wykończeniowe bagażnika, nakładka na lusterko wsteczne, podłokietnik środkowy fotela przedniego, tapicerowane maty podłogowe oraz mata bagażnika.

Oprócz personalizacji w modelu Micra oferowane są inne opcjonalnie pakiety, w tym pakiet bezpieczeństwa (standard w wersji Tekna), pakiet Cold, pakiet Style, pakiet Comfort oraz pakiet Tech, które stanowią połączenie pogrupowanego tematycznie wyposażenia dodatkowego w wybranych wersjach.

Do nowego Nissana Micra można dobrać liczne akcesoria, obejmujące takie elementy jak: antena dachowa typu „płetwa rekina”, podświetlone osłony progów, dyskretne oświetlenie kabiny, sportowe pedały, błotniki, hak holowniczy oraz szeroki wybór mocowań sprzętu rekreacyjnego, w tym rowerów i nart.