Wydaje się, że posiadasz wszystkie niezbędne składniki do wykonania odpowiedniego makijażu, oczyszczania skóry czy innego zabiegu na twarz? Zapewne tak, ale pamiętaj, że niektórych składników nie można ze sobą łączyć ponieważ tracą one swoje właściwości pielęgnacyjne. Pojedyncze składniki każdego produktu są niezwykle ważne, ale mieszanki mogą podrażnić twoją cerę co może prowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej.

Witamina C + kwas glikolowy (AHA)i kwas salicylowy (BHA)

Składniki aktywne jak , takie jak kwas salicylowy czy kwas glikolowy zmieniają formułę pH skóry. Ich połączenie z witaminą C sprawi, że witamina zostanie zniszczona zanim zacznie działać.

Kwas salicylowy + kwas glikolowy

Oba kwasy pełnia funkcję złuszczające naskórka. Zastosowanie dwóch produktów o podobnych składnikach może doprowadzić do wystąpienia podrażnienia.

Retinol + witamina C

Oba składniki świetnie zwalczają wszelkie oznaki starzenia. Zastosowanie ich razem podczas zabiegu może prowadzić do szkodliwego podrażnienia skóry.

Każdy kwas + retinol

Retinol odblokowuje i zwęża pory, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, redukuje zmarszczki. Połączenie retinolu z kwasem, który ma podobne właściwości doprowadzi do zwalczania się kosmetyków. Z pewnością one nie zadziałają.

Produkty na bazie oleju + produkty na bazie wody

Zastosowanie olejku do twarzy przed kremem nawilżającym nie potęguje efektu nawilżenia skóry. Cera nie będzie w stanie wchłonąć kremu nawilżającego co spowoduje, że żaden z kosmetyków nie zadziała!