Nissan LEAF – jest on nie tylko rewolucyjnym modelem wśród samochodów elektrycznych, ale także najlepiej sprzedającym się samochodem z takim napędem na świecie. W Polsce Ambasadorką modelu jest topmodelka Kamila Szczawińska.

Pierwszy na świecie masowo produkowany samochód elektryczny — Nissan LEAF — został zaprojektowany od podstaw jako najbardziej efektywny, a przy tym dostępny cenowo samochód w historii: zero emisji, zero kompromisów.

Posiadacze ponad 270 000 sprzedanych dotychczas egzemplarzy modelu LEAF w ciągu ostatnich 6 lat pokonali po drogach całego świata łącznie ponad 3 miliardy kilometrów bez emisji spalin.

Odpowiada to 6 podróżom z Ziemi na Marsa i z powrotem. Nissan LEAF to najbardziej udany i najczęściej użytkowany samochód elektryczny wszechczasów.

Nissan LEAF jest oferowany w 50 krajach na 4 kontynentach, od Ameryki po Azję. 77 680 egzemplarzy modelu sprzedano dotychczas w Europie.

#ElectrifyTheWorld: poznaj najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na świecie

Nissan w Europie

Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 000 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu.

W ubiegłym roku w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 660 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, pojazdy użytkowe oraz Nissany LEAF, najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie.

Wizja inteligentnej mobilności Nissana wyznacza kierunek prac firmy nad nowymi produktami i technologiami, a kompleksowe podejście do mobilności przyszłości określa najważniejsze decyzje firmy dotyczące sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem.

Nissan stara się zdobyć pozycję najbardziej pożądanej marki azjatyckiej w Europie.

Szukasz wakacji marzeń, przeczytaj nasze rekomendacje.