Woda z bakłażana nie tylko wpływa na zmniejszenie łaknienia, ale również pita z cytryną pozwala wyrównać poziom cukru we krwi oraz oczyścić organizm z toksyn.

Woda z bakłażana jest świetnym uzupełnieniem codziennej diety. Jest bardzo łatwa w przygotowaniu i doskonale wpływa na działanie całego organizmu. Szczególnie polecane jest picie wody z bakłażana w połączeniu z cytryną.

Woda z bakłażana jest bardzo bogata w potas, który pobudza wydzielanie moczu, dzięki czemu łatwiej pozbywamy się toksyn z organizmu. Zmniejsza ona obrzęk żołądka, oczyszcza jelita i jest pomocna w walce z problemem wzdęć. Warto wypić szklankę tej wody na około 20 minut przed głównymi posiłkami.

Woda z bakłażana z cytryną minimalizuje i reguluje wchłanianie cholesterolu przyswajanego przez nasz organizm z pokarmu. Poza tym dzięki obecności kwasu askorbinowego reguluje pracę układu krążenia.

Woda z bakłażana z cytryną nie ma w sobie ani grama tłuszczu! Zawarte w niej składniki odżywcze wpływają na zmniejszenie odczucia głodu. Dlatego najlepiej wypijać szklankę wody na 20 munut przed posiłkiem, 3 razy dziennie.

Do przygotowania wody z bakłażana i cytryny będą potrzebne:

1 litr wody

1 bakłażan

sok z 1 cytryny

Umyj bakłażana, pokrój w plasterki i umieść w słoiku z wodą. Pozostaw na noc do namoczenia. Dodaj sok z cytryny i gotowe!

Wodę pij przez dwa tygodni i kolejne dwa odpoczywaj.

Lubisz maliny? Przeczytaj 5 powodów, dla których warto je jeść.