5 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW ABY PIĆ WODĘ

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest istotnym elementem zarówno naszego stanu zdrowia, odporności jak i po prostu samopoczucia. Już dzieci w przedszkolu wiedzą, że wodę trzeba pić. Tylko co zrobić jak nie masz takiego nawyku? Wystarczy go w sobie wyrobić. Aby wyrobić w sobie nawyk potrzebujesz według różnych badań 21 dni. Trzy tygodnie pilnowania siebie, a później będzie już zdecydowanie łatwiej. Oto kilka sposobów aby wyrobić w sobie nawyk sięgania przez cały dzień po wodę.

Poranek

Dzień rozpocznij od szklanki wody. Po tym jak wstaniesz wypij szklankę ciepłej wody z cytryną, możesz dodać również kawałek imbiru lub łyżeczkę miodu. Smak dopasuj do swoich upodobań. Woda pobudzi twój organizm do działania, układ pokarmowy zacznie działać i śniadanie będzie wchodziło o wiele lepiej.

Aplikacje na telefon

Smartfon stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, więc dlaczego nie wykorzystać go w słusznej sprawie jaką jest picie wody? Twórcy aplikacji i w tym temacie stanęli na wysokości zadania. W aplikacjach, które pomogą w pilnowaniu picia wody na androidy i IOS można wybierać i przebierać. Wystarczy, że w AppStore lub GooglePlay wpiszesz „drink water” lub „pij wodę”, a opcji do wyboru będzie kilka jak nie kilkanaście. Wyskoczą aplikacje bezpłatne i płatne, przejrzyj opisy, opinie a na pewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

Przykładowe aplikacje:

  • Daily Water – Drink Reminder
  • Przypomnienie wypij  wodę

Przypominajki

Kolejna aplikacja na telefon, to nie dla ciebie? W takim razie proponuję checklistę picia wody. W wyszukiwarce wpisz „checklista picia wody”, a wskoczy czy wiele gotowych do wydruku, bezpłatnych grafik. Nie masz pod ręką drukarki? Weź kartkę i narysuj sobie osiem szklanek i odhaczaj. Nie chcesz nic drukować, rysować, ani nic ściągać aplikacji prostym “lajfhakiem”, aby pamiętać o piciu wody jest budzik. Ustaw alarm w telefonie np. co godzinę i gdy usłyszysz dzwonek dzwonka chlup szklankę wody.

Miej wodę pod ręką

Chociaż zastosujesz wszelkie możliwe metody pamiętania o piciu wody, a wody nie będziesz mieć pod ręką przepadłeś z wyrobieniem sobie nawyku. Warto zainwestować w butelkę, bidon, który będziesz zawsze mieć ze sobą. Wiele form obecnie proponuje bardzo designerskie i ciekawe wzory. Możesz tym przydatnym gadżetem przy okazji wyróżnić się z tłumu.

Jeśli pracujesz w biurze, zastanów się czy pomocnym pomysłem dla ciebie nie będzie zakup dzbanka, który będziesz trzymać na biurku. Dzięki temu woda będzie pod ręką i na widoku.