Chlorella – cudowna alga, którą pokochały światowe gwiazdy

Lato w stylu gwiazd – wygraj wspaniałe nagrody i przeczytaj inspiracje blogerek i gwiazd. Uważnie śledźcie wpisy w Allaboutlife w ramach akcji Lato w stylu Gwiazd.

Do współpracy zaprosiłyśmy gwiazdy i blogerki. Wspólnie z nimi podpowiemy Wam co jest najmodniejsze, jakie obowiązują trendy, jak się zdrowo odżywiać i zadbać o swój wygląd. Śledźcie wpisy w ramach akcji Lato w stylu Gwiazd – przygotowałyśmy dla Was mnóstwo ciekawych newsów.

Coraz częściej słyszymy o cudownej aldze, która robi furorę wśród światowych gwiazd. Od niedawna również dostępna w Polsce, jako suplement diety, zdołała podbić serca niejednej osobie dbającej o zdrowie i wygląd.

Wśród fanek dobroczynnego działania chlorelli są takie gwiazdy jak Jennifer Aniston, Miranda Kerr, czy Victoria Beckham. Ostatnio nawet nasze rodzime gwiazdy zakochały się w chlorelli.

Chlorella – panaceum na wszystko?

Chlorella to mikroskopijnej wielkości glon, który w środowisku wodnym żyje już co najmniej od ponad dwóch i pół miliarda lat. Od wieków zajmuje szczególne miejsce w jadłospisie Azjatów, którzy słyną z zamiłowania do zdrowego stylu życia, ze względu na swoje niesamowite właściwości. Od niedawna robi też furorę w Europie. Alga ta jest zaliczana do elitarnego grona super-food, czyli żywności, która w swoim składzie zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu składniki.

Chlorella zawiera najwyższą do tej pory stwierdzoną koncentrację chlorofilu ze wszystkich naturalnych organizmów.

To sprawia, że ma właściwości przeciwnowotworowe oraz naturalnie odkwasza organizm i usuwa z niego toksyny. Dodatkowo, alga ta korzystnie wpływa na ochronę układu immunologicznego. W jej skład wchodzą witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i E. Codzienna suplementacja chlorellą jest pomocna dla cierpiących na chroniczne zaparcia i wzdęcia.

Jak dowodzą badania, regularne przyjmowanie chlorelli przyniosło ulgę u 85% badanych, którzy cierpieli na tego typu schorzenia. Unikalne właściwości algi do wspomagania metabolizmu mogą mieć też wpływ na zredukowanie ogólnej tkanki tłuszczowej. Chlorella zawiera w sobie do 60% białka, co oznacza, że jest idealnym uzupełnieniem diety wegetariańskiej i wegańskiej. Białko zawarte w aldze jest dużo bardziej przyswajalne niż jakiekolwiek inne białko pochodzenia zwierzęcego.

Chlorella  zawiera też szczególnie dużo tryptofanu, aminokwasu, który jest deficytowy w diecie wegetarian.

Z tryptofanu wytwarza się serotonina, czyli hormon radości. To o tyle ważne, bo wraz z jego spadkiem grozi nam depresja i zmęczenie. Wieczorem natomiast serotonina jest przekształcana przez organizm w melatoninę, a to z kolei sprawia, że dobrze zasypiamy.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez dr Mercola oraz dr Klinghardta, chlorella jest doskonałym sposobem na detoksykację organizmu. Badania dowodzą, że eliminuje z organizmu metale ciężkie, środki owadobójcze, nawozy, czynniki rakotwórcze, pochłania kadm zawarty w papierosach, a także ołów – składnik benzyny.

Ta mała słodkowodna alga jest znana również ze skuteczności w walce z rakiem.

Jest bogata w karotenoidy, które zapobiegają utlenianiu – a to jest główną przyczyną powstawania raka i chorób serca. Kwasy tłuszczowe, które zawiera chlorella pozwalają utrzymać stały poziom cukru we krwi, dzięki temu nasz organizm nie czuje zapotrzebowania na niego.

Ważnym aspektem, na który korzystnie wpływa codzienna suplementacja chlorellą jest wygląd zewnętrzny – pomaga przywrócić skórze blask i promienność, dzięki temu, że usuwa z organizmu wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Tabletki, czy proszek?

Chlorella występuje pod postacią tabletek, które można w łatwy i szybki sposób łykać albo w formie sproszkowanej – idealnie nadającej się jako składnik do koktajlów, czy smoothies – to na ich punkcie oszalały gwiazdy! Wystarczy połączyć chlorellę, banany, pomarańcze i grejpfruta, zblendować i bomba energetyczna jest gotowa. Smoothies z chlorellą dodają energii i wzmacniają układ odpornościowy. Taka dieta jest niezwykle ważna, kiedy organizm może być osłabiony i narażony na szkodliwe działanie wirusów i bakterii. Chlorella zapewni zastrzyk odpowiedniej porcji witamin i minerałów. Włączenie chlorelli do codziennej diety, sprawi, że możesz mieć pewność, że nie zabraknie ci energii i sił witalnych.

Ważna jest jakość

Trzeba mieć się jednak na baczności, bo nie każda chlorella, którą możecie znaleźć na półkach w sklepie będzie spełniała wszystkie standardy. Chlorella (dostępna w sieci drogerii Rossmann), której dystrybutorem jest Purella Food pochodzi z Korei, czyli kraju, w którym badane algi nie wykazują żadnego zanieczyszczenia przez aluminium.  Dlaczego to tak ważne? Dlatego, że zadaniem chlorelli jest usuwanie z organizmu metali, czyli między innymi właśnie aluminium. Chlorella, która go zawiera nie będzie działała w organizmie poprawnie. Wskaźnik obecności aluminium w algach prezentuje się następująco w danych krajach:

Chiny = 29 ppm
Japonia = 16 ppm
Tajwan = 7.6 ppm
Korea = 0 ppm

Tak dobry wynik Korei jest efektem tego, że chlorella jest tam uprawiana w ściśle sterylnych warunkach, wewnątrz pomieszczeń. Zdarzają się też przypadki, kiedy chlorellę można kupić w zadziwiająco niskiej cenie. Niestety, zbyt niska cena powinna być sygnałem alarmowym. Po przeprowadzeniu badań na tabletkach chlorelli różnych producentów, okazało się, że nawet ci najbardziej znani, do drogocennej algi dodawali tani wypełniacz. Najczęściej jest to bezwartościowy wapń. Robi się to po to, żeby sprawić wrażenie, że konsument kupuje więcej za tyle samo. Taka mieszanka niestety nie ma już wszystkich cennych właściwości. Tabletka, która jest kombinacją chlorelli i wapnia, ma biało-zielony kolor.

Chlorella

 MY POLECAMY: Purella Food to naturalne produkty spożywcze najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych i certyfikowanych źródeł.

Purella Food. Enjoy Pure Life.

Zdrowe zestawy od Purella Food możecie wygrać w naszej akcji !

Bądź fit, bądź trendy, bądź glamour – weź udział w kolejnej odsłonie naszej akcji z nagrodami Lato w stylu Gwiazd . Mamy dla Was jeszcze więcej inspiracji i pomysłów na to jak ciekawie spędzić ciepłe dni. Akcja potrwa przez sierpień i wrzesień. 

Lato w stylu Gwiazd to wspaniałe nagrody. Jeśli chcecie je zdobyć – wystarczy, że odpowiecie na krótkie pytanie konkursowe: Jaką przyjemność o której marzyłaś od dawna sprawiłaś sobie w wakacje?  Odpowiedź prześlijcie na maila konkursy@allaboutlife.pl

Zobaczcie co możecie wygrać w naszej akcji Lato w stylu Gwiazd:

  Cztery zestawy ekologicznych olejów SEMCO – Jakość Wynikająca z Tradycji

  SemCo to polska firma z rodzinną tradycją. Historia rodziny korzeniami swymi sięga Francji, skąd w 1782 r. przybyli nasi przodkowie i osiedlili się w Polsce. Tradycją było, że wszyscy po mieczu zajmowali się rolnictwem, a po kądzieli leśnictwem i młynarstwem. Stąd – siedlisko, które obecnie zajmujemy – to młyn zbudowany w 1906 r. Od 1990 r. prowadzimy specjalistyczne gospodarstwo SemCo SGNiP o wielkości 50 ha oraz kontraktację na 250 ha u rolników specjalistów. Dysponujemy bazą produkcyjną wraz z magazynami w centralnej Polsce. Posiadamy laboratorium specjalistyczne. Bazujemy na produkcji olejów zawierających NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), w tym wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Ponadto tłoczymy len, lniankę, konopie, ostropest itp.

Regulamin akcji „Lato w stylu Gwiazd”

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem Akcji „Lato w stylu Gwiazd” (zwaną dalej „Akcją”), jest Allaboutlife.pl (zwana dalej „Organizatorem”).
 2. Fundatorem nagród są: Kanani Europe, Miralex Sp. z o. o., PHU Natalia, Grupa Wydawnicza Foksal Sp.z o. o., Profarm Sp. z o. o., Purella Food, Fiskars, Semco, Wierzbicki i Schmidt.
 3. Akcja jest prowadzona na stronie www.allaboutlife.pl oraz udostępniana na profilu FB serwisu.

2. WARUNKI UCZESTNICTWA

 1. W Akcji mogą uczestniczyć wyłącznie osoby fizyczne, konsumenci w rozumieniu art. 221 kodeksu cywilnego, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, za wyjątkiem pracowników Organizatora.
 2. Warunkiem wzięcia udziału jest przesłanie odpowiedzi opisującej, jak dbasz o siebie oraz przesłanie zgłoszenia z danymi na adres mailowy Organizatora: konkursy@allaboutlife.pl.
 3. Akcja trwa od dnia 10 sierpnia do dnia 15 września 2017 r.

3. NAGRODA

1. Nagrodami w Akcji są: 2 kremy Miya Cosmetics z serii myWonderBalm, 5 książek autorstwa Sophie Manolas ,,Super food czyli jak leczyć się jedzeniem”, 5 zestawów Pokrzepol  w skład których wchodzi: szampon, odżywka, płyn przeciw wypadaniu włosów, by Insomnia 2 x Foxy T-shirt, 5 zestawów zdrowych przekąsek od Purella Food, 10 zestawów  noży od Fiskars, 4 zestawy Semco oleje, 4 zestawy kosmetyków od Wierzbicki i Schmidt (zwane dalej „Nagrodami”). 2. Laureatom nie przysługuje prawo wymiany Nagród na gotówkę ani nagrodę innego rodzaju. 3. Zwycięzca może zrzec się Nagród, ale w zamian nie przysługuje mu ekwiwalent pieniężny ani jakakolwiek inna nagroda.

4. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

 1. Każdy Uczestnik Akcji musi drogą mailową na adres konkursy@allaboutlife.pl przesłać opis dotyczący sposobu
 2. Przesyłając odpowiedź, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
  Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
  Zwycięzcami konkursu zostaną osoby, których zgłoszenia będą najciekawsze i najbardziej spodobają się jury złożonego z osób wybranych przez Organizatora.
 3. Lista Zwycięzców Akcji zostanie podana na stronie www.allaboutlife.pl w przeciągu 7 dni od daty zakończenia akcji.
 4. Organizator ma prawo podać dane Zwycięzców tj. imię i nazwisko na liście Zwycięzców.
 5. Nagrody zostaną wydane Zwycięzcom na koszt Fundatora przesyłką pocztową lub kurierską dostarczoną w obrębie granic Polski.
 6. W celu przekazania Nagród, Zwycięzca w ciągu 7 dni od daty publikacji listy Zwycięzców powinien przesłać na mail: konkursy@allaboutlife.pl adres doręczenia nagrody wraz z numerem telefonu kontaktowego.
 7. W przypadku niedotrzymania w/w terminu, nagroda nie zostanie wysłana Zwycięzcy.
 8. Nagroda zostanie przesłana na adres wskazany przez Zwycięzcę w ciągu 14 dni od daty przesłania danych adresowych.
 9. Organizator ani Fundator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku niepodania bądź podania błędnych danych adresowych lub zmiany danych Uczestnika, o której nie został poinformowany. W takim przypadku nagroda przepada.

5. REKLAMACJE

 1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Akcji, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie w czasie trwania Akcji, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia wydania Nagród.
 2. Reklamacja zgłoszona po wyznaczonym terminie nie wywołuje skutków prawnych.
 3. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji. Reklamacja powinna być przesłana listem poleconym na adres Organizatora z dopiskiem „Akcja lato w stylu gwiazd”
 4. Reklamacje rozpatrywane będą pisemnie w terminie 30 dni.

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
 2. Spory odnoszące się i wynikające z Akcji będą rozwiązywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Organizatora.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad Akcji w trakcie jej trwania. Informacja o zmianach będzie zamieszczona na stronie akcji w serwisie www.allaboutlife.pl