kule do kąpieli

Kąpiel kojarzy się z relaksem, odprężeniem i końcem męczącego dnia. Dlatego warto ją urozmaicić przez dodanie olejków eterycznych, soli kąpielowej, zapalenie nastrojowych świec i już można poczuć się jak w eleganckim spa.

Aromatyczne kule do kąpieli do jeden z dostępnych na rynku środków, które uatrakcyjnią każdą nudną kąpiel. Ich powolne rozpuszczanie uwalnia aromatyczne związki w niej ukryte i możesz poczuć się jak w luksusowym spa. Dzięki nim kąpiel nigdy nie będzie już taka sama!

Tajemnica musujących kul leży w połączeniu kwasku cytrynowego, sody spożywczej oraz kilku dodatkowych składników, które wrzucone do wody dają efekt musujących bąbelków. Jak tylko kula zaczyna się rozpuszczać, uwalniają się aromaty ukrytych w niej olejków eterycznych.

Kule do kąpieli są niezwykle proste do przygotowania. Potrzebne będą:

  • szklanka kwasu cytrynowego
  • 2 szklanki wodorowęglanu sodu
  • szczypta barwnika spożywczego
  • 5 ml olejku eterycznego
  • 15 ml płynnego oleju roślinnego
  • woda w spryskiwaczu

Kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu i barwnik przesiej przez drobne sitko i wymieszaj. Dodaj olejek eteryczny. Wymieszaj wszystkie składniki jeszcze raz. Spryskaj je wodą i ugniataj. Powtarzaj zwilżanie tak długo aż mieszanina zacznie być plastyczna. Jak tylko zacznie się ze sobą zlepiać przełóż ją do foremek aby stężała. Po kilku minutach wyjmij kule z foremek. Przechowuj w suchym miejscu.

Kule do kąpieli mogą być świetnym prezentem dla bliskich i przyjaciół. Wystarczy, że zapakujesz je w celofan, zawiążesz wstążką i nietuzinkowy, aromatyczny prezent gotowy!

Przygotuj sama świetną maseczkę