Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. To czas kiedy prowadzone są akcje informacyjne mające na celu zwrócić uwagę na nasze zdrowie. Akcja Oddaj stanic do re(cyc)lingu jest połączeniem edukacji na temat raka piersi z elementem sprzedażowym.

Jak wskazują badania, aż 17 tysięcy kobiet w Polsce jest diagnozowanych pod kątem zmian rakowych w piersiach. Niestety w aż 35% przypadków jest już za późno na wprowadzenie leczenia. Dlatego tak ważna jest edukacja kobiet oraz prowadzenie akcji mających na celu zwiększenie świadomości

Oddaj stanik do re(cyc)lingu to akcja, do której może przyłączyć się każda z nas. Z jednej strony przekazujesz swój stary lub źle dobrany biustonosz otrzymując w zamian 20 zł na zakup nowego, a z drugiej strony pieniądze z utylizacji staników przekazane zostaną na działania Polskich Amazonek walczących z rakiem piersi.

Aby dołączyć do akcji odwiedź jeden z salonów http://www.dotykamwygrywam.pl/sklepy i oddaj swój stary biustonosz.

Ambasadorkami akcji Oddaj stanik do re(cyc)lingu są między innymi Karolina Szostak, Mariola Bojarska-Ferenc, Ilona Felicjańska, Anna Gzyra, Anna Iberszer, Elżbieta Jędrzejewska, Aleksandra Kisio, Krystyna Kofta, Anna Popek, Elżbieta Romanowska, Beata Sadowska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Daria Widawska, Agnieszka Wielgosz, i Ewa Wojciechowska.

Jak podkreśla Paulina Smaszcz-Kurzajewska – dziennikarka i prezenterka

„(…) Nigdy nie będziemy seksowne, zniewalające i uśmiechnięte, jeśli nie będziemy ZDROWE!!! Nasza kondycja fizyczna i psychiczna jest nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci, rodziców, rodzin. Musimy myśleć o profilaktyce raka piersi, regularnych badaniach, zdrowym i nie tylko pięknym wyglądzie. My, kobiety, musimy w miłości wychować nasze potomstwo, opiekować się rodzicami i żyć jak najdłużej w zdrowiu, by dawać i dostawać miłość!!! A nasze ZDROWE, PIĘKNE PIERSI odgrywają ważną rolę w tym łańcuchu życiowych zależności. Spójrzmy w lustro. One są BARDZO WAŻNE”

Źródło: dotykamwygrywam.pl