Zdarza nam się słyszeć w gronie znajomych: zobacz jaki ona ma biały uśmiech. Zachowanie go nie jest rzeczą skomplikowaną. Wszystko zależy od kilku czynników min. zmiany nawyków żywieniowych, czy higieny jamy ustnej. Na rynku mamy mnóstwo preparatów, pasków wybielających, czy zabiegów w gabinetach dentystycznych.

Co zatem zrobić, żeby mieć biały uśmiech i nie wydać fortuny?

Zmiana nawyków żywieniowych czyli tzw. biała dieta

Stopniowo ograniczajmy kawę. Nie popadajmy oczywiście w paranoję i nie rezygnujmy z niej całkowicie. Wiemy, jak trudno jest funkcjonować rano bez kawy… Zamiast 3-4 filiżanek, proponujemy 1 lub dwie. Coca- Colę zastąpcie wodą mineralną, a czarną herbatę zieloną.

Przeczytaj też o śmiechoterapii

Częstsze mycie zębów i zmiana szczoteczki

Warto wziąć szczoteczkę do mycia zębów do pracy. Pamiętajcie o myciu języka…Warto wybrać twardszą szczoteczkę.

Nitkowanie

Żadna szczoteczka nie jest w stanie zadziałać jak nitka przy czyszczeniu powierzchni między zębami.

Regularne usuwanie osadu w gabinecie stomatologicznym

Sięgnijcie po jedzenie, które pomoże wybielić zęby

Na biały uśmiech wpływ ma jedzenie truskawek! Zawierają one kwas jabłkowy!  Do soku warto dodać cytryny, zawiera kwas askorbinowy, który ma właściwości wybielające. Marchew ma działanie oczyszczające na zęby, wypłukuje resztki jedzenie z jamy ustnej.

Pijcie mleko

Ogromna ilość wapnia, wpłynie na Wasz biały uśmiech: wzmocni zęby, utwardzi i wybieli.

Dobór odpowiedniej pasty do zębów

To bardzo ważna rzecz. Polecamy rewelacyjna ziołową formułę past do zębów Himalaya Herbals. Oparta na naturalnych, w 100% roślinnych i starannie wyselekcjonowanych składnikach, które zapewnią Twoim zębom i dziąsłom pełną, 12-godzinną ochronę. Dzięki zawartości wyciągu z rośliny Miswak pasty pomagają zapobiegać krwawieniu dziąseł i zapewniają ich ochronę. Nie zawierają parabenów.

Naszym faworytem jest ziołowa pasta do zębów Sparkly White

Ziołowa pasta do zębów Sparkly White to przełomowa formuła bazująca na TECHNOLOGII ENZYMÓW ROŚLINNYCH z papai i ananasa. Usuwa plamy na powierzchni zębów w 2 tygodnie. Bez użycia żadnych chemicznych wybielaczy pozostawi Twoje zęby bielsze i lśniące. Ekstrakt z drzewa arakowego oraz innych naturalnych składników zawartych w tej paście pomagają w redukcji krwawienia i stanów zapalnych dziąseł. Ekspert w pielęgnacji dziąseł.

Biały uśmiech pasta Himalaya Herbals

Biały uśmiech pasta Himalaya Herbals