Odpowiednia higiena jamy ustnej nie może obyć się bez szczoteczki. Jest ona niewątpliwie kluczowym jej elementem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów szczoteczek. W poniższym tekście postaramy się wytłumaczyć, dlaczego istotne jest, aby dobrze dopasować szczoteczkę do codziennej pielęgnacji oraz na jakie kwestie warto zwrócić uwagę dokonując wyboru – zrobimy to na przykładzie ELGYDIUM Diffusion.

Witamy w V edycji Plebiscytu Influencer’s TOP2021 szczoteczkę ELGYDIUM Diffusion marki Pierre Fabre Oral Care.

Funkcjonalny projekt, który zapewni dobre czyszczenie

Szczoteczka powinna być tak zaprojektowana, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb osoby ją użytkującej w codziennej higienie jamy ustnej. Jej główka powinna zawierać włókna, których zadaniem będzie precyzyjne dotarcie do poszczególnych miejsc w uzębieniu.

W modelu Elgydium Diffusion można wyróżnić 3 grupy takich włókien, pełniących określone funkcje. Pierwsze z nich to tzw. dłuższe włókna. Znajdują się w bocznej części szczoteczki i bez problemu docierają do przestrzeni między zębami oraz miejsc wzdłuż linii dziąseł. Bardzo dokładnie usuwają płytkę nazębną z tych obszarów. Kolejne, to tzw. włókna ułożone w kształt litery X. Te z kolei znajdują się w centrum główki i cechuje je niezwykła elastyczność. Usuwają płytkę nazębną i osady z powierzchni zębów. Ostatnim typem są dłuższe włókna u szczytu szczoteczki. Nieprzypadkowo znajdują się one w górnej części szczoteczki. Zapewniają dokładne czyszczenie daleko położonych zębów trzonowych.

Nie zapominajmy o języku

Ważnym elementem szczoteczki do zębów jest także powierzchnia do czyszczenia języka. Dzięki tej funkcji zapewniamy kompleksowe czyszczenie jamy ustnej. W szczoteczce ELGYDIUM Diffusion, odpowiednio wyprofilowana część dedykowana czyszczeniu języka znajduje się na tylnej części główki.

Wygodny trzonek

Istotnym elementem szczoteczki jest dobrze zaprojektowany, wyprofilowany uchwyt, który dobrze leży w dłoni i zapewni wygodne szczotkowanie. ELGYDIUM Diffusion ma wyprofilowane, ergonomiczne podparcie na kciuk. Dzięki czemu zapewnia zminimalizowanie siły nacisku. Zbyt mocne dociskanie szczoteczki może powodować uszkodzenie szkliwa i podrażnienie dziąseł.

Przedstawiliśmy kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę do zębów. Jednak pamiętajmy, że oprócz wybrania dobrej szczoteczki, istotne są także takie kwestie jak odpowiednia technika szczotkowania oraz systematyczność, aby zęby zostały odpowiednio wyszczotkowane. 

Tę szczoteczkę kupisz w aptece.

Artykuł powstał we współpracy z marką Pierre Fabre Oral Care