CAVA to kawiarnie doskonale znane wszystkim warszawiakom. Od 15 lat raczą swoich gości jedną z najlepszych kaw w mieście. Tej jesieni lokal przy Nowym Świecie zaserwuje mieszkańcom stolicy, oprócz doskonałej kawy, również solidną dawkę pasji. 25 października rozpoczyna się cykl spotkań z ciekawymi osobami, których wspólnym mianownikiem jest owa pasja, jak również dbałość o zdrowie.

Raz w miesiącu, w jesienne popołudnia o swoich zainteresowaniach, które są nie tylko ich namiętnością ale również pracą, opowiadać będą znane postaci z kręgu sportu, kulinariów, fitnessu i dietetyki.

Pierwszym z nietuzinkowych pasjonatów, którzy zagoszczą w CAVIE, będzie jeden z najlepszych trenerów fitness – Witold Szmańda. Entuzjasta zdrowia i wszystkiego co ma na nie wpływ – promuje zdrowy styl życia zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Vademecum Vampira

Wszystkim zebranym opowie o grupach krwi i o tym jak determinują one nasze życie, przedstawi również dietę na nich opartą. Będzie można spróbować specjalnie przygotowanych przez niego koktajli dedykowanych dla każdej z grup, które przez cały kolejny miesiąc będą serwowane w kawiarniach CAVA.

Jak wiadomo, sposób odżywiania ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Dieta oznacza kontrolę nad ilością, jakością i rodzajem dostarczanych produktów. Odpowiednio zbilansowana dieta zapewnia witalność i dobrą kondycję. Pomaga zachować właściwą masę ciała i smukłą sylwetkę.

Opóźnia procesy starzenia oraz zapobiega chorobom. Dieta grup krwi – jest programem żywieniowym, będącym odpowiedzią na potrzeby naszego organizmu. Rozróżnić możemy cztery rodzaje: O, A, B i AB. Dla osób przyporządkowanych do danej kategorii, istnieje szereg produktów wskazanych, zakazanych i neutralnych. Grupa krwi ma ogromne znaczenie w trawieniu pokarmów, oraz wpływa na siłę układu odpornościowego.

Grupy krwi mają również ogromny wpływ na naszą osobowość, to w jaki sposób lubimy się ubierać, jak urządzamy nasze cztery kąty, jaki sport powinniśmy uprawiać – czy jakie mamy zainteresowania.

I choć warunkują nas w życiu przeróżne indywidualne czynniki i bodźce to w każdym z nas można odnaleźć elementy stylu bycia charakterystycznego dla właściwej nam grupy.

O tych ciekawostkach, i o wielu innych sprawach związanych z tematem grup krwi, będziecie mogli Państwo dowiedzieć się już 25 października podczas spotkania pod zdecydowanie halloweenowym tytułem Vademecum Vampira.

Zainteresowanych zapraszamy tuż po zmroku – o godzinie 18:00 do kawiarnia CAVA przy ul. Nowy Świat 30.

Wino czekoladowe na świąteczny stół