Ajurweda w dosłownym tłumaczeniu to wiedza o życiu, która ma już przeszło 5 000 lat. Dwie prosty zasady, które jej przyświecają to: zgoda i harmonia. Dzięki nim organizm człowieka może funkcjonować w normalny i prawidłowy sposób, a to zapewni pozytywną energię i dobre zdrowie.

Ajurweda jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana od 1979 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Według ajurwedy wszystko składa się z 5 żywiołów: eter, powietrze, woda, ogień i ziemia. Istoty, które żyją posiadają jeszcze jeden element, którym jest prana. To siła życiowa, która odpowiada za zdrowie: fizyczne i psychiczne.

Nie możemy zapomnieć pisząc o ajurwedzie o koncepcji 3 dosz. Ciało powstaje bowiem z 5 żywiołów. Z kolei u jego podstaw rozwoju sa 3 bioenergie:

Wata- elementami, której są wiatr i eter

pitta- elementem, której jest ogień

kapha- elementami, której są ziemia i woda

O ajurwedzie wiele pisze się również w kwestii kosmetyków i pielęgnacji, która powinna opierać się na:

prawidłowym oczyszczaniu

odżywianiu

masażu ( słynny masaż ma rewelacyjny wpływ na nasz organizm)

W pielęgnacji używa się ziół, ważne, aby zawierały je kosmetyki, które są stosowane. W Polsce dostępne są w 100% naturalne kosmetyki marki Himalaya.

Przyznajemy, że to marka, z którą spotkałyśmy się na początku roku, stosując pasty do zębów! Jedne z lepszych! Stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny.

Natomiast w kwestii pielęgnacji polecamy całą serię Neem. Neem to roślina zbierana u podnóży Himalajów.

Ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, stosowana min. w problemach ze skórą, pielęgnacji włosów, zębów, leczeniu cukrzycy.

Organizacja Narodów Zjednoczonych oglosiła neem- drzewem XXI wieku!

Seria składa się min. z kilku produktów.

Oczyszczająca pianka do mycia twarzy Neem

Łatwo się rozprowadza, oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia, a w składzie ma kurkumę, która sprawia, że skóra jest miękka i czysta.

Żel do mycia twarzy

Niezawierający mydła żel do mycia twarzy do codziennego użytku, który łatwo się rozprowadza i usuwa nadmiar tłuszczu oraz zanieczyszczeń, a także chroni przez wysuszeniem. W połączeniu z kurkumą pomaga kontrolować trądzik i pryszcze, pozostawiając skórę miękką, czystą i odświeżoną.

Poznaj też niezawodne sposoby na biały uśmiech!

Peeling o podwójnym działaniu – złuszczającym i oczyszczającym.

W połączeniu z granulkami moreli delikatnie ściera zaskórniki, martwy naskórek oraz osadzone w skórze twarzy zanieczyszczenia pozostawiając Twoją skórę miękką, czystą i odświeżoną.

 

Oczyszczająca maseczka Neem.

Maseczka oczyszczająca pomagająca w regulacji wydzielania tłuszczu, oczyszcza zatkane pory i zapobiega nawracaniu pryszczy. W połączeniu z kurkumą pomaga usuwać bakterie wywołujące trądzik. Fuller’s Earth (Multani Mitti) chłodzi i koi skórę, poprawia jej strukturę oraz pozostawia czystą.