Czy wiesz jak często prać ręczniki, pościel czy piżamę?

Pościel, ręczniki czy piżama to elementy towarzyszące nam każdego dnia. Ze względu na to, że używamy je codziennie należy zadbać o odpowiednią higienę. Sprawdź jak często zmieniać i prać pościel, ręczniki czy piżamę, aby uniknąć niechcianych alergii.

Pranie i prasowanie to niestety chyba najmniej ulubione czynności każdej z nas. Niestety są one konieczne, aby zachować zdrowie, uniknąć wystąpienia alergii czy niechcianych chorób. Prezentujemy trzy najbliższe naszemu ciału rzeczy, które należy prać systematycznie, aby czuć się świetnie.

Pościel

Łóżko jest siedliskiem roztoczy, czyli mikroorganizmów żywiących się martwym naskórkiem. Ten przedostaje się do pościeli podczas snu. Dlatego tak ważne jest dbanie o środowisko w jakim śpimy. Pościel powinniśmy zmieniać co dwa tygodnie, aby pozbyć się szkodliwych roztoczy, a tym samym uchronić się przed alergią. Powinna być ona prana w pralce w temperaturze minimum 60 stopni. To właśnie w niej giną roztocza. Jeśli nasza pościel jest wykonana z materiałów, które prać można jedynie w mniejszej temperaturze nic nie szkodzi. Pościel powinniśmy zawsze wyprasować. Wystarczy, że pościel będziesz prasować przez 5 minut żelazkiem rozgrzanym do 100 stopni. Pozwoli to na pozbycie się niechcianych roztoczy.

Piżama

Każdy z nas śpi w piżamie czy koszuli nocnej. Ma ona bezpośredni kontakt z naszym ciałem podczas snu, często się w niej pocimy. Dlatego należy zmieniać ją częściej niż pościel. Najlepiej jeśli będziemy ją zmieniać raz w tygodniu, a jeśli czujesz potrzebę to nawet częściej.

Ręczniki

Ręczniki należy zmieniać raz w tygodniu lub w zależności od potrzeb częściej. Wydawałoby się, że wycieramy w ręcznik czyste ciało po prysznicu czy kąpieli. Niestety nic bardziej mylnego. Nie jesteśmy w stanie wyszorować naszego ciała w 100%. W ręcznik wcieramy więc zawsze trochę brudu, martwy naskórek, a mokry czy wilgotny ręcznik to idealne środowisko dla rozwoju bakterii.

Weź udział w naszej akcji Stay Positive i wygraj atrakcyjne nagrody.