Eksfoliacja - na czym polega peeling kwasami owocowymi?

Pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo ważna dla zachowania jej świeżego i dobrego wyglądu. Jest wiele zabiegów, które pomogą usunąć przebarwienia, złuszczyć zrogowaciały naskórek. Jednym z nich jest eksfoliacja. Czym jest ten zabieg i jak go jednak wykonać?

Eksfoliacja to nic innego jak peeling AHA, czyli zabieg złuszczania i usuwania zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą kwasów owocowych.Rozpuszczają one wierzchnią warstwę naskórka. Dzięki temu następuje przyspieszenie procesu usuwania zrogowaciałych komórek, które gromadzą się na powierzchni skóry twarzy. Zabieg ten wpływa na zwiększenie nawilżenia skóry, usuwane są przebarwienia i blizny potrądzikowe. Najczęściej stosowanym w eksfoliacji jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej. Jego działanie jest bardzo skuteczne.

Eksfoliacja wykonywana jest w kilku etapach. Peeling AHA powinien być wykonywany głównie jesienią i wiosną kiedy to działanie niesprzyjających warunków zewnętrznych jest najmniejsze. Skóra po zabiegu jest bardziej narażona na działanie promieniowania UV i mróz.

Kto może poddać się zabiegowi?

Zabieg można wykonać niezależnie od rodzaju skóry. Peeling AHA jest wskazany szczególnie dla osób, które borykają się z problemem trądziku. Wskazania do eksfoliacji to:

  • skóra sucha, szara, pozbawiona blasku
  • przebarwienia,
  • rogowacenie naskórka,
  • zmniejszone napięcie i elastyczność,
  • łojotok,
  • skóra zmęczona.

Zabieg eksfoliacji przyspiesza regenerację skóry, wygładza ją i odmładza. Peeling AHA zapobiega powstaniu nowych przebarwień, działa antybakteryjnie i kojąco. Skóra zyskuje młody wygląd.

Poznaj prawdę o botoksie.