Nowość od ROOTSIE cosmetics nominowana w V edycji Plebiscytu Influencer’s Top 2021!

ROOTSIE to polska marka, która powstała z miłości do pielęgnacji, a zainspirowana naturą, jej kolorami i zapachami, postanowiła stworzyć kosmetyki, które nie tylko dbają o skórę, ale równocześnie zamieniają kąpiel w prawdziwą przyjemność.

Pierwszymi nowościami proponowanymi przez markę są Peelingi cukrowo – solne do ciała, które zawierają aż 98% składników pochodzenia naturalnego i są w 100% wegańskie. Ich receptura oparta jest o wysokiej jakości surowce, takie jak odżywcze masła, oleje, ekstrakty oraz naturalne drobinki peelingujące. Kosmetyki są wytwarzane ręcznie, w małych partiach, ich formuła jest łatwo biodegradowalna, a opakowania nadają się do recyklingu.

Peeling cukrowo – solny do ciała słodkie mango

Nominowany w V edycji Plebiscycytu Influencer’s Top 2021 peeling słodkie mango to prawdziwa uczta nie tylko dla skóry, ale również dla zmysłów. Wyróżnia go bogaty skład, pełen wartościowych surowców. Naturalne drobinki peelingujące, takie jak drobnoziarnisty i gruboziarnisty cukier, różowa sól himalajska oraz puder z pestek z moreli wygładzają skórę. Dzięki połączeniu aż trzech substancji peelingujących, masaż ciała może trwać dłużej, nawet po rozpuszczeniu cukru i soli. Odżywcze masło shea oraz masło mango zmiękczają skórę, a także tworzą na niej warstwę ochronną. Dobroczynne oleje, takie jak znany i ceniony olej z awokado oraz skwalan z oliwek mają właściwości odżywcze i regenerujące. Skwalan to odpowiednik substancji, która naturalnie występuje w skórze, dlatego jest przez nią dobrze tolerowany, również wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Ekstrakt z mango dodatkowo odświeża skórę, a witamina E, zwana również witaminą młodości, chroni skórę przed wolnymi rodnikami.

Peeling cukrowo – solny słodkie mango to złuszczanie i pielęgnacja 2 w 1. Konsystencja sorbetu ułatwia nakładanie, a podczas masażu i kontaktu ze skórą zamienia się w olejkową. Peeling pozostawia na skórze delikatną, otulającą warstwę, idealnie przygotowuje skórę na lato. Wakacyjny zapach słodkiego mango przywołuje letnie wspomnienia, a kąpiel staje się prawdziwą chwilą przyjemności.

www.rootsie.pl

Artykuł powstał we współpracy z marką ROOTSIE