5 rzeczy, które musisz zabrać jadąc na narty

Zima to ulubione przez wielu pora roku. To świetny czas, w którym wybieramy się na narty, aby szusować na zaśnieżonych stokach, podziwiać piękne widoki i odpocząć. 

Wyjazd na narty to dla miłośników sportów zimowych jedno z najważniejszych wydarzeń w całym roku. Kto z nas nie chciałby spędzić cudownego czasu na świeżym powietrzu? Warto jednak pamiętać, aby zaopatrzyć się w niezbędne środki, które pomogą nam przetrwać wyjazd i pomogą jeśli doznamy małego urazu.

1. Kosmetyki z filtrem

Wyjeżdżając zimą w góry, nie zapomnij o ochronie skóry i oczy przez promieniowaniem UV. Promienie słoneczne, które odbijają się od lodu czy śniegu mogą doprowadzić do poparzeń, a nawet uszkodzić wzrok. Dlatego planując wyjazd w góry nie zapominaj o natłuszczających kremach, które będą chronić skórę przed działaniem niskich temperatur i promieniowaniem słonecznym. Pamiętaj też o ochronie ust. Stosuj pomadki z filtrem minimum SPF 20.

2. Apteczka

Posiadanie dobrze wyposażonej apteczki to absolutny must have każdego wyjazdu. Jeśli wybierasz się na narty koniecznie zabierze ze sobą środki opatrunkowe, przeciwbólowe wraz z kremem na bolące od wysiłku mięśnie.

3. Telefon z numerami alarmowymi

Wybierając się na stok pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie telefon. Zapisz w nim numery alarmowe obowiązujące w kraju, do którego wyjeżdżasz. Sprawdź czy bateria smartfona jest naładowana. Warto też sprawdzić czy mamy zainstalowaną aplikację latarki.  W zimie bardzo szynko robi się ciemno, a jeśli doznamy jakiegokolwiek urazu latarka może ukazać się bardzo cenna.

4. Zabezpiecz się przed niską temperaturą

Wyjazd na narty jest często połączony z niskimi temperaturami, przemoczonymi rękawicami oraz zmarzniętymi stopami. Aby się przed tym chronić pamiętaj o ogrzewaczach! Wystarczy włożyć je do kieszeni kurtki czy spodni i w momencie największego mrozu się ogrzać.

5. Nie zapomnij o stroju kąpielowym

Po intensywnym dniu na stoku każdy z nas marzy o odpoczynku. Ośrodki narciarskie, hotele czy pensjonaty często mają w swojej ofercie pobyt na basenie czy w saunie. To świetny sposób na relaks oraz odprężenie dla zmęczonych stawów i mięśni. Nie zapomnij więc o stroju kąpielowym, by móc skorzystać ze wszystkich atrakcji miejsca, w którym wypoczywasz.