Rewelacyjny sposób na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to problem wielu z nas, z którym brykamy się szczególnie zimą. Aby temu zapobiec niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Jeśli jednak jest już zbyt późno i nasze usta zaczynają nas boleć koniecznie wypróbuj ten domowy kosmetyk.

Spierzchnięte usta mogą być efektem niedoboru witamin, szczególnie z gruby B, odwodnienia organizmu czy zmiany w gospodarce hormonalnej. Skóra warg jest niezwykle cienka przez co podatna jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych jak mróz, słońce czy wiatr. Wysuszają one usta przez co stają się szorstkie i łatwo boleśnie pękają. Receptą na taki stan rzeczy jest odpowiednia pielęgnacja. Codzienne korzystanie z pomadki ochronnej, wykonywanie regularnych peelingów oraz stosowanie maseczek.

Na popękane usta świetnie sprawdzi się maseczka z awokado. Do jej przygotowania potrzebne będzie:

  • awokado
  • oliwa z oliwek

Awokado rozgnieć widelcem i wymieszaj z 2-3 łyżkami oliwy z oliwek. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na usta i pozostaw ją na 15 minut. Po tym czasie zetrzyj maseczkę letnią wodą. Dzięki temu zabiegowi twoje usta będą nawilżone, a awokado stworzy naturalny filtr chroniąc usta przed niekorzystnym działaniem słońca czy mrozu.

Zobacz jak wykonać peeling ust.