slugging

Zima to czas, kiedy skóra twarzy czy rąk jest szczególnie narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Slugging, czyli nawilżanie poprzez użycie wazeliny może być świetnym sposobem na zachowanie skóry w dobrej kondycji. 

Slugging to nowy trend w pielęgnacji. Polega on na nawilżeniu, wygładzeniu i ujędrnieniu skóry przy wykorzystaniu wazeliny. Trend ten świetnie sprawdzi się w okresie zimowych, kiedy nasza cera poddana jest działaniu silnych i niekorzystnych warunków. Należą do nich zimno, wiatr, a nawet klimatyzacja i ciepłe powietrze, które mają wpływ na wysuszenie skóry twarzy i dłoni.

Slugging to zabieg polegający na nawilżaniu skóry wazeliną. Metoda ta jest skuteczna ze względu na właściwości wazeliny. Jest ona okluzyjna, czyli tworzy na skórze filtr, który zapobiega utracie wody. Dzięki temu skóra staje się gładka i bardziej nawilżona. Zabieg z wykorzystaniem wazeliny należy wykonywać zawsze wieczorem. Na oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć ulubiony krem na noc, a na niego grubą warstwę wazeliny. Tak powstałą maskę zostawiamy na całą noc. Pozwoli ona na utrzymanie odpowiedniej wilgoci i sprawi, że skóra będzie miękka. Przed snem warto na poduszkę, na której śpimy położyć ręcznik. Wazelina może zostawić tłuste ślady.

Sprawdź jak działa metoda no poo.