sukienka

Sukienka to strój, który kocha każda kobieta. Pod tym słowem kryje się jednak wiele rodzajów stylizacji odrębnych na określone okazje. Niestety nie wszystkie kobiety wiedzą jaką sukienkę należy włożyć idąc do pracy czy na przyjęcie.

Wielu stylistów zgadza się ze stwierdzeniem, że sukienka to najlepszy stój dla kobiety. Wyraża ona jej osobowość, podkreśla sylwetkę i kształty, a odpowiednio skrojona może stanowić wspaniałą ozdobę niejednego przyjęcia. W modzie dla kobiet pod słowem “sukienka” kryje się wiele jej rodzajów dostosowanych na określone okazje. Czy wiecie, którą ubrać na spotkanie biznesowe, do pracy czy na wyjście do teatru? Podpowiadamy, aby żadna z nas się nie pomyliła…

Sukienka wieczorowa

Jest to sukienka odpowiednia na wystawne i eleganckie przyjęcia. Powinna być długa, sięgać do ziemi lub przynajmniej do kostek. Może mieć ona różny krój, czyli mniejszy lub większy dekolt, może być rozkloszowana lub prosta, z rękawami lub bez.  Suknię wieczorową wyróżnia materiał, z którego jest uszyta. Może to być jedwab, tafta lub aksamit. Ozdobą sukni będzie z pewnością błyszcząca biżuteria.

Sukienka koktajlowa

Swoją nazwę zawdzięcza słowu “coctail party”, czyli popołudniowemu przyjęciu podczas, którego tradycyjnie się stoi. Jest to sukienka pośrednia, czyli nie musi być zbytecznie elegancka, ale nie może być też zwyczajna. Powinna posiadać dekolt, odsłonięte ramiona i zaznaczoną talię. Suknia koktajlowa powinna mieć długość do kolana lub do połowy łydki. Idealnie sprawdzi się tutaj “mała czarna”.

Sukienka codzienna

Jej założeniem jest wygoda kobiety. Nie może ona krępować ruchów podczas pracy, zakupów czy rodzinnego spotkania. Powinna być nie za krótka, nie za długa. Sukienki dzienne są na ogół szyte z wygodnych, miękkich, często niegniotących materiałów. Jeśli mają prosty krój, nazywa się je sukienkami sportowymi.

Princeska

To rodzaj dziennej sukienki. Cechuje ją prostota szycia, brak rękawów, szerokie ramiączka, półokrągły dekolt, brak wcięcia i delikatne rozszerzenie na dole. Długość princeski kończy się tuż przed kolanami. Jest to swobodny strój, który dzięki dodatkom może mieć bardziej elegancki lub sportowy charakter.

Szmizjerka

To rodzaj dziennej sukienki. Nazwa pochodzi o francuskiego słowa chemise oznaczającego koszulę. Jest to więc prosta i długa koszula, która zazwyczaj kończy się przed kolanami. Charakterystyczną cechą szmizjerki jest pasek w talii, który odróżnia ją od zwykłej koszuli. Ten rodzaj sukienki świetnie sprawdzi się w pracy.

Sprawdź z jakim projektem rusza Ewa Chodakowska.