5 trików

Każda z nas chce wyglądać świetnie. Niezależnie od tego jak zasobny mamy portfel możemy stworzyć stylizacje, które przypominać będą te z wybiegów. Przedstawiamy 5 trików, które sprawią, że nasza sukienka czy garnitur będą wyglądać na droższe niż w rzeczywistości. 

W pracy, na zakupach, spotkaniu z przyjaciółmi – zawsze chcemy wyglądać zjawiskowo. Aby osiągnąć taki efekt i czuć się po prostu świetnie nie trzeba wydawać tysięcy. Istnieje 5 trików stosowanych również przez blogerki modowe, które sprawiają, że proste stylizacje zyskują na szyku i wyglądają na droższe niż są w rzeczywistości.

Klasyczna czerń i biel i soczyste dodatki

Stylizacje w kolorze czarnym, w połączeniu z białym uważane są za najbardziej klasyczne. Doskonale pamiętamy jak bohaterka “Śniadania u Tiffaniego” ubrana w klasyczną czarną, prostą sukienkę przemierzała ulice miasta. Taka stylizacja weszła do kanonu mody i uważana jest za najbardziej elegancką. Warto jednak przełamać ją czymś ożywczym, w intensywnym kolorze. Może to być żółty, czerwony czy zielony – to w tym sezonie najmodniejsze kolory! Buty lub torebka w jednym z tych intensywnych kolorów przyciągną spojrzenia innych, a stylizacja zyska wyrafinowany wygląd.

Torebka tylko do ręki

Torebka to atrybut każdej kobiety. W tym sezonie pojawiło się wiele pięknych modeli od koszyczków, przez worki, kształt wiaderka czy kopertówki. Torebka trzymana w ręce jest często kojarzona jako drogi gadżet. Idealnie pasuje do sukienki wieczorowej, ale też do codziennej stylizacji.

Talię podkreśl paskiem

Koszula związana paskiem w talii nabiera zupełnie innego charakteru jeśli przewiążemy ją paskiem. OD razu wygląda ona jak ubranie z wyższej półki. Tak samo jest w przypadku płaszcza – wystarczy, że zwiąże się go z paskiem, a od razu przypomina drogie, markowe modele. Nawet grube swetry warto wiązać paskami. Doda to im niepowtarzalnego uroku i wyszczupli naszą sylwetkę. W tym sezonie modne są zarówno wąski jak i szersze paski.

Złoto uszlachetnia

Złote dodatki zawsze kojarzą się z luksusem. Trzeba pamiętać, że nie może być go dużo, gdyż łatwo wtedy o przekształcenie stylizacji w tandetną. Złote dodatki możemy wprowadzić w postaci biżuterii, ale też przemycić w formie guzików, klamry w pasku czy okuć w torebce.
Marynarka oversize na ramionach
Stylizacje składające się z kilku warstw od kilku sezonów są mile widziane. Marynarka typu oversize narzucona na ramiona dodaje formalnego charakteru stylizacji i nie krępuje ruchów. Można ją nosić zamiast płaszcza, na lekką, letnią sukienkę czy jesienny golf.