pielęgnacja

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji. Prawdą jest, że ciężko odkryć co jej szkodzi, co podrażnia, i wręcz przeciwnie co jej pomaga. Jednak dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom dermatologicznym pielęgnacja skóry wrażliwej nie musi być trudna. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku kosmetyki marki Bioderma, których skład jest opracowany tak, aby spełnić wszystkie oczekiwania wrażliwej skóry twarzy.

Cera wrażliwa jest najbardziej wymagającym typem skóry. Jej pielęgnacja może wydawać się trudna, ale dzięki doborowi dobrych kosmetyków wcale nie musi być ona trudna. Prawdą jest, że każda skóra wrażliwa może inaczej reagować na czynniki zewnętrzne, jednak często na szczęście takie same składniki mogą przynieść jej ulgę.

Cechą charakterystyczną dla skóry wrażliwej jest to, że często jest ona zaczerwieniona, może się łuszczyć, występować obrzęk na twarzy i często wyczuwalna jest jej suchość. Stopień występowania poszczególnych symptomów u jednych może łagodniejszy, a u innych tak silny, że przekształci się w atopowe zapalenie skóry.

Jak dbać o skórę wrażliwą?

W pielęgnacji skóry wrażliwej najważniejszy jest odpowiedni dobór kosmetyków. Warto zwrócić uwagę preparaty o specjalnym przeznaczeniu, tworzone we współpracy z dermatologami. W takich produktach nie ma substancji drażniących, zapachowych ani kompozycji, które mogłyby wywołać negatywną reakcję ze strony skóry.  Najbezpieczniejsze w przypadku jeśli do końca nie wiadomo co szkodzi skórze są kosmetyki z mniejszą ilością składników, również substancji czynnych. Ryzyko wystąpienia podrażnienia skóry maleje, a my mamy pewność, że nasza skóra będzie wyglądać dobrze. Świetnym przykładem kosmetyków dermatologicznych są produkty marki Bioderma, a szczególnie linia kosmetyków Sensibio.

pielęgnacja

Kosmetyki Bioderma linii Sensibio skierowane są do osób o wrażliwej i nadwrażliwej skórze twarzy. Ponieważ nie jest nam obcy problem podrażnień i problemów skóry wrażliwej przetestowałyśmy dwa produkty marki Bioderma: płyn micelarny do oczyszczenia twarzy i demakijażu i łagodzący żel micelarny do oczyszczania twarzy o działaniu nawilżającym.  Te dwa produkty przeznaczone są do podstawowej pielęgnacji skóry twarzy, czyli oczyszczania. Jego prawidłowe wykonanie jest warunkiem koniecznym dla zachowania skóry w dobrej kondycji. Trzeba przyznać, że zdały one swój egzamin!

Płyn micelarny do oczyszczania twarzy marki Sensibio H2O to skuteczny i dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą kosmetyk. Bardzo dobrze usuwa wszelkie zanieczyszczenia z twarzy i okolic oczu. Jego ogromnym plusem jest to, że usuwa nawet wodoodporny makijaż, a nie wszystkie płyny micelarne to potrafią. Ponadto nie ma on zapachu, nie zawiera mydła dzięki czemu nie wymaga on spłukiwania letnią wodą.

pielęgnacja

fot. www.instagram.com/bioderma_poland

Sensibio Gel moussant to łagodzący żel micelarny do oczyszczania twarzy i demakijażu. Doskonale sprawdza się jako uzupełnienie pielęgnacji skóry dla płynu micelarnego. Jego niewątpliwą zaletą jest działanie nawilżające. Skóra po oczyszczeniu z resztek makijażu i nagromadzonych zanieczyszczeń jest wyraźnie bardziej nawilżona. Nie ma uczucia naciągniętej i suchej skóry. Wręcz przeciwnie, pozostaje ona miękka i ukojona, a wszelkie podrażnienia zostają zniwelowane. Podobnie jak płyn micelarny Sensibio H2O, żel jest bezzapachowy i nie zawiera składników, które mogłyby uczulać i podrażniać i tak wrażliwą skórę. Dla nas rewelacja!

pielęgnacja

fot. www.instagram.com/bioderma_poland

artykuł powstał we współpracy z marką Bioderma