Jeśli zamiast treningu z trenerem personalnym wolisz zajęcia w grupie, a do tego nie boisz się sztangi i ciężarów, Body Pump będzie idealną formą aktywności dla ciebie.

Zajęcia te są odpowiednie zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, odbywają się w większości siłowni czy klubów fitness, są prowadzone do muzyki, przez doświadczonych instruktorów, którzy kontrolują technikę wykonywania ćwiczeń. Co ciekawe, nie ma szans żeby te zajęcia ci się znudziły, gdyż układ choreograficzny, a także podkład muzyczny regularnie się zmienia.

Jakie mięśnie możesz wyrzeźbić na Body Pump?

Przed rozpoczęciem zajęć należy przygotować step, matę, sztangę i obciążenie. W zależności od tego, jakie ćwiczenia, na która partię mięśni będziemy wykonywać, prowadzący zajęcia zawsze doradzą czy w danej chwili zwiększyć czy zmniejszyć ciężar. Zajęcia dzielą się na 3 części, krótką, ale intensywną rozgrzewkę, główne ćwiczenia ze sztangą i na koniec ulga w postaci krótkiego rozciągania. Na zajęciach pracują prawie wszystkie partie mięśni, dzięki temu w trenujesz siłę i wytrzymałość, a do tego możesz spalić nawet 600 kcal w ciągu jednych zajęć.

Na czym polegają te zajęcia?

Zajęcia Les Mills Body Pump to program treningowy z setem ćwiczeń dopasowanym do muzyki, który zmienia się co 3 miesiące. Zatem wszyscy na świecie trenują w ten sam sposób, aż do ujawnienia kolejnej odsłony i nowego zestawu ćwiczeń. Zajęcia polegają na wykonywaniu ćwiczeń z umiarkowanym obciążeniem, ale na zasadzie wielu powtórzeń.

Największą część czasu trenujemy nogi i pośladki, wykonując siady ze sztangą, wykroki czy martwe ciągi.

Body Pump pozwala też wyrzeźbić mięśnie ramion, gdy trenujesz biceps, triceps i barki, a także klatkę piersiową poprzez wyciskanie sztangi. Do tego chwila ćwiczeń na macie z wykorzystaniem obciążenia na mięśnie brzucha. Na koniec czeka cię moment rozluźnienia i wyciszenia podczas rozciągania mięśni. Lato za pasem, a więc czemu nie spróbować zawalczyć o lepszą formę, na przykład na zajęciach Les Mills Body Pump.