Kilka dni temu gośćmi programu Dzień Dobry TVN byli Stanisław Wołosz i Michał Gorywoda, czyli polscy Beauty Boys. To młodzi mężczyźni, którzy tworzą piękne profesjonalne makijaże, zarówno na swoich twarzach jak i na twarzach klientek.

Reakcje na ich występ w sieci były bardzo burzliwe i kolejny raz, gdy publicznie pojawia się ktoś oryginalny i nieszablonowy, spływa na niego morze hejtu.

Beauty boys czyli chłopcy którzy sztukę makijażu opanowali do perfekcji

Beauty boys czyli chłopcy którzy sztukę makijażu opanowali do perfekcji

Mężczyźni są obecni od lat w świecie make up’u. Duża część słynnych makijażystów gwiazd to mężczyźni, na przykład znany wszystkim przyjaciel Kim Kardashian-Mario Dedivanovic, czy młodziutki makijażysta Kylie Jenner-Ariel Tejada. To właśnie Mario pomagał Kim w tworzeniu jej kolekcji kosmetyków makijażowych pod marką KKW Beauty.

Na świecie mężczyzna w makijażu to dość częsty widok, a zwłaszcza w środowisku ludzi show biznesu. Natomiast w Polsce to wyjątkowo rzadko spotykane, a jak przyznali sami chłopcy, dodatkowo często są myleni z transwestytami. Beauty Boys w Polsce jest zaledwie kilku, a ich pojawienie się w programie śniadaniowym wywołało burzę negatywnych komentarzy w internecie.

Beauty boys czyli chłopcy którzy sztukę makijażu opanowali do perfekcji

Ten artykuł musisz przeczytać !

Dlaczego się malują i co im to daje?

Michał zapytany po co się maluje odpowiedział, że pozwala mu to wyrazić siebie, a satysfakcję sprawia mu sama metamorfoza. Jest to dla nich możliwość stworzenia zupełnie nowego i odmiennego za każdym razem wizerunku. Jak zaznaczyli chłopcy makijaż jest przecież tymczasowy i całkowicie zmywalny, dlatego eksperymentowanie i tworzenie szalonych, dopracowanych make up’ów to dla nich forma kreatywnej zabawy.

Beauty boys czyli chłopcy którzy sztukę makijażu opanowali do perfekcji

Trzeba przyznać, że wykonanie pełnego, profesjonalnego makijażu nie jest też łatwe i wymaga umiejętności, które ci chłopcy niewątpliwie posiadają. Staś, który na instagramie ma ponad 34 tysiące obserwatorów, wspomniał, że niestety często spotyka się z nieprzychylnymi komentarzami ludzi, którzy reagują na niego negatywnie, gdy wychodzi z domu w makijażu. Co pocieszające chłopcy mają pełną akceptację i wsparcie swoich rodziców, a w przyszłości planują zająć się makijażem zawodowo. 

Jaka jest różnica między malowaniem kobiety i mężczyzny?

Stanisław Wołosz i Michał Gorywoda zwrócili uwagę na to, że makijaż wykonywany na twarzy mężczyzny właściwie różni się tylko potrzebą innnego wykonturowania twarzy, ponieważ panowie mają inne szczęki niż panie. Za to makijaż oka czy ust, wykonuje się identycznie zarówno u pań jak i u panów.